У Дніпрі обговорюють конфлікт між патрульною і журналісткою

03 березня, 18:19
У Дніпрі обговорюють конфлікт між патрульною і журналісткою - фото 1

Зупинили на вулиці і попросили показати сумку. А потім почали шукати наркотики. Конфлікт із патрульними стався у Дніпрі. Редакторка одного з телеканалів запевняє, що її обшукали просто посеред вулиці. Чи мають на це право поліцейські? І яка різниця між поверхневою перевіркою та обшуком?

Увечері суботи Марина з чоловіком прогулювалися вулицею біля будинку. Поряд зупинилася автівка патрульної поліції. Правоохоронці підійшли до подружжя і повідомили, що відпрацьовують територію.

«Десь викрали телефон, невідомо де, в кого, але їм треба терміново нас обшукати. Ми як законослухняні громадяни — я відкрила сумочку, там гаманець, маска і ключі лежали. Телефона і документів не було. Одразу було зрозуміло, що там телефона немає», — розповідає редакторка Марина Дудник.

Та Марину обурило те, що далі патрульні почали шукати у неї заборонені речовини.

«Мене обшукали з ніг до голови, заставили зняти капелюха, приспустити куртку. Їм було потрібно мене обхлопати. Я дозволила це. Але коли одна її рука полізла до моєї кишені, я відпригнула», — додає Марина Дудник.

Юристи пояснюють: якщо вас зупинили на вулиці патрульні — не слід лякатися. Поліція має право проводити поверхневу перевірку. Зокрема й на наявність заборонених речовин. Але наголошують: лише перевірку, а не обшук. Його здійснюють тільки зі слідчо-оперативною групою та понятими.

«Поверхневою перевіркою є огляд особи шляхом проведенням рукою або іншим спеціальним засобом по поверхні одягу. Якщо верхній одяг заважає, можливо запропонувати особі розстібнути верхній одяг. Якщо був факт того, що поліцейський власною рукою заліз до кишені, то це є дійсно перевищенням. Але цей факт має бути зафіксованим якимось чином. Або на відео, або свідки повинні бути», — зазначає юрист Роман Бочкарь.

У поліції ж кажуть, что поверхнева перевірка — невід'ємна частина роботи "за гарячими слідами". Без неї рівень розкриття злочинів був би значно нижчим. За тиждень із семи пограбувань вдалося розкрити 6.

«У грабіжників немає на спині напису "я пограбував". Вони так само поводять себе, вони кажуть, що ми непричетні. Якщо є підстави, розуміння або враження, що поліцейський діє неправомірно — такі речі треба оскаржувати. Треба звертатись, і кожен випадок буде розглядатись», — каже речник патрульної поліції в області Павло Карманов.

І додають: аби розібратися, чи не перевищили патрульні свої права у разі з Мариною — ініціювали службову перевірку.

Поділитися: