У Дніпрі на вулиці Калиновій у підвалах кількох будинків стоїть вода: що кажуть у мерії?

27 січня, 19:53
У Дніпрі на вулиці Калиновій у підвалах кількох будинків стоїть вода: що кажуть у мерії? - фото 1

На жителів цих багатоповерхівок почали скаржитися підприємці з прилеглої будівлі. Кажуть, що вода з цього підвалу затоплює і їх.

Прогнилу трубу забили дерев'яними кілками. Мешканці кількох багатоповерхівок на вулиці Калиновій скаржаться: так комунікацію в їхніх підвалах відремонтували після чергового прориву. Місцями комунальники встановили і хомути, але з-під них теж тече. Щоб трубу полагодили — зверталися в мерію, але марно. Коли жителям чекати на ремонт? І чому витік усунули кілками?

Людмила Федорівна показує трубу в підвалі свого будинку. Жінка скаржиться: комунікація заіржавіла, а місцями і прогнила. Тому щорічно прориває десь по чотири рази. Згадує останній.

«Трясло, вібрував увесь будинок. А я живу на другому поверсі. Мені чутно, як нікому, порив був страшний», — розповідає Людмила Фабра, яка проживає на вул. Калиновій, 72.

Тоді порив труби усунули — аварійники встановили хомути. Але проблему це не вирішило, — розповідає мешканка.

Труба транзитна, тому проходить уздовж підвалів ще кількох будинків. Так званий "їжак" із дерев'яних кілків утворився на ній за кілька років, — каже Володимир. Відтоді мешканці звертаються до мерії, щоб комунікацію в будівлі полагодили, тому що жити в ній бояться.

«Коли йде порив труби, вода наповнюється моментально. Протягом години рівень піднімається на метр. Звичайно, йде усадка будинку. Ми щорічно пишемо листи, чиновники нам відповідають, що грошей немає», — каже мешканець будинку Володимир Ліненко.

Тим часом на жителів цих багатоповерхівок почали скаржитися підприємці з прилеглого будинку. Кажуть, що вода з цього підвалу затоплює і їх.

«При кожному пориві підвал затоплюється, магазин несе збитки тільки тому, що цю воду відкачує електронасос. Доводиться і ночами сидіти чергувати, і вручну відчерпувати», — ділиться працівник магазину Мирослав Мандат.

У мерії кажуть: дерев'яними кілками витік в трубі усунули тимчасово. Ремонтувати ж її — не було сенсу.

«Коли варять трубу електродом, її знос на такому рівні, що вона просто сиплеться, вона просто кришиться», — повідомляє Михайло Лисенко, заступник міського голови Дніпра.

І додає: прогнилу трубу планують замінити на пластикову. Роботи виконають протягом року. Поки ж, — каже чиновник, — радяться з колегами із закордону, яким чином це краще зробити.

 

Поділитися: