У Дніпрі на Тополя-1 жителі виступили проти зведення нового будинку

У Дніпрі на Тополя-1 жителі виступили проти зведення нового будинку - фото 1

24 роки з трагедії на житловому масиві "Тополя". 6 червня 97-го будинок та школа пішли під землю. Пізніше скажуть: усе через підземні води та нестійкий ґрунт, на якому стоїть житловий масив.

Мешканці бояться повторення катастрофи. Кажуть: неподалік місця зсуву планують звести нову багатоповерхівку. Хто дав дозвіл на її будівництво? Юлія Черкаська з’ясувала деталі.

Хроніка 1997-го року. З гелікоптера фільмують наслідки трагедії на житловому масиві "Тополя-1". Під шаром ґрунту — автівки, гаражі, школа. А ще дев’ятиповерховий будинок, який зник з лиця землі за 40 хвилин.

Обурені жителі сьогодні розповідають про нову проблему.
Володимир – голова комітету мікрорайону. З ним першим і зв’язався нібито проєктувальник нового будинку.

«Ось із таким ескізом звернувся проєктувальник, як він представився. І показав розташування нібито нового будинку. Ми домовилися, що цей же проєктувальник прийде сюди. Ось на це місце. Прийшло більше трьохсот жителів, які всі були проти цього будівництва. Але, на жаль, цей товариш не прийшов. Прийшли абсолютно сторонні люди представляти інтереси забудовника», — розповів голова комітету "Тополя-1" Володимир Бондаренко.

Чи є план на будівництво — ми запитали в мерії.

«Ми надаємо вихідні дані для проєктування. На сьогодні звернень, заяв від потенційних забудовників, інвесторів не надходило стосовно освоєння цієї ділянки під багатоквартирну новобудову», — зазначив начальник відділу по роботі зі зверненнями міського архітектурно-планувального управління Олександр Тепленко.
«Після розробки проєктної документації вона має пройти експертизу. Тільки після будівельної експертизи забудовник має право звертатися із заявою для отримання дозволу на виконання будівельних робіт. Там будівництво поки що неможливе. Тому що відсутня будь-яка документація на будівельний об’єкт», — сказав заступник начальника міського управління архітектурно-будівельного контролю Андрій Компанієць.

Та мешканці не заспокоюються. Написали петицію проти будівництва, зібрали 3 тисячі підписів та звернулися до міського голови. Кажуть: якщо новобуд дозволять — вийдуть на мітинг.