У Дніпрі на історичних будівлях незаконно встановлюють балкони та кондиціонери

26 лютого, 09:11
У Дніпрі на історичних будівлях незаконно встановлюють балкони та кондиціонери - фото 1

Міські влада закликає укладати договори на охорону історичних пам'яток.

Більшість власників приміщень ігнорують цю норму, оскільки потрібно буде усунути низку невідповідностей: прибрати балкони, змінити вікна і приховати кондиціонери.

Про те, навіщо треба укладати охоронні договори на пам'ятки культури у Дніпрі, нагадала начальник Управління з питань охорони культурної спадщини Дніпровської міської ради Надія Лиштва.

«Коли підпис власника вже стоїть у документі, спорудження потрібно утримувати в належному стані, і це прописано. Наприклад, Потьомкінський палац – там є 9 пунктів, які потрібно виконати за 5 років: інженерні обстеження, заміна покриття даху тощо», – зазначила вона.

Але не всі власники хочуть іти на контакт, ба більше, зберігати приміщення. Яскравий приклад – мешканці квартир в історичних спорудах.

Причини банальні: за роки люди зробили на історичних пам'ятках балкони, яких там бути не повинно. Зробили перепланування, а від таких ремонтів на фасадах будівель ідуть тріщини. Також мешканці вибивають стіни і розширюють вікна, кріплять кондиціонери на ліпнині тощо.

«Якщо укласти договір, треба повернути пам'ятку до належного стану: зробити пройми для вікон колишніми або прибрати величезний балкон. Тому нам часто кажуть, що не отримують листів, а ми їх доставляємо, як зазначено законодавством, – поштою або приходимо особисто», – розповіла Надія Лиштва.

Згідно із законом, якщо не дотримуватися договору або довго його не підписувати, на власника накладається штраф. Далі – суд.

Джерело: Дніпровська міськрада
Поділитися: