У Дніпрі на дороги скоро виїдуть фінські автобуси: які маршрути будуть обслуговувати?

28 січня, 17:45
Фото: dniprorada.gov.ua - фото 1
Фото: dniprorada.gov.ua

Автобуси будуть працювати на 146-му і 107-му маршрутах замість "Еталонів".

Фінські автобуси з’являться на дніпровських дорогах. Машини хоч і не нові, але з коробкою-автомат та комп'ютерним забезпеченням. Вміщують більше півсотні пасажирів. Партію великих бусів із закордону отримало одне з міських автопідприємств. Зараз їх ремонтують і готують до виходу. На яких маршрутах їздитимуть?

Володимир більш ніж три роки працює водієм на 146-му маршруті. За цей час кермував і “Спринтерами”, і “Еталонами”. Потім пересів на великі автобуси. Із фінськими машинами вже ознайомився. Каже: вони зручні і для пасажирів, і для водія.

«Автобус верткий. Скрізь проїжджає, навіть попри наші затори. Комфортний автобус», — розповідає водій автобуса Володимир Липка.

11 таких машин закупило автопідприємство Дніпра. Один автобус у середньому коштує близько мільйона гривень. Та одразу випускати їх на маршрути — зарано, — кажуть на підприємстві. Спочатку їх треба почистити, пофарбувати, а деякі — і полагодити.

«Датчики десь відсиріли. Все-таки країни Скандинавії, де вологість підвищена. Салони брудні, досить брудні. Пройшли всі автобуси хімчистку. Частина автобусів з цієї партії знаходиться на фарбуванні. Все одно ми всі автобуси будемо брендувати в один колір — у жовтий. Пробіг абсолютно різний. Є 400 тисяч, є 600 тисяч», — повідомляє Михайло Клокун, директор автотранспортного підприємства.

Та це не завадить машинам довго прослужити, — додають перевізники. Автобуси працюватимуть на 146-му та 107-му маршрутах замість “Еталонів”.

«Із першого лютого на маршруті 87-А зникнуть старі “Рути” та перейдуть автобуси, які будуть зняті зі 146-го, тобто “Еталони”. Поступово до кінця весни надійде ще дві партії таких автобусів у кількості 20–30 одиниць», — розповідає Іван Васючков, спеціаліст міського департаменту транспорту.

Протягом року підприємство планує закупити ще півсотні великих машин.

Поділитися: