У Дніпрі містяни вже почали викидати ялинки

18 січня, 18:53
У Дніпрі містяни вже почали викидати ялинки - фото 1

Комунальники ж кажуть — для утилізації дерев існують спеціальні майданчики.

На спецмайданчик свою ялинку віддав Кирило.

«Якщо ця ялинка може принести користь нам усім, то навіщо її викидати на смітник?», - розмірковує Кирило.
У Дніпрі є 63 пункти прийому ялинок. Вони розташовані у кожному районі. Точні адреси пунктів можна знайти на сайті міської ради.
На цих майданчиках ялинки подрібнюють на тирсу і тріски. Потім з них зроблять брикети для опалення будівель або добриво для рослин.

«Мульча захищає грунт від перегрівання і пересушування. Зберігає вологу і не дає можливості втрачати оптимальну температуру», - пояснив начальник управління з експлуатації житлового господарства Віталій Слєпцов.


Також ялинкою можна годувати, наприклад, кроликів. Як це робить Світлана.

«Сусіди віддають нам ялинку. Сосна, ялинка - в кого що. Вони їдять, і кору гризуть. Я все даю чисто як вітаміни. Як людям дають - так і їм дають», —сказала Світлана Шелепова.


За словами зоолога Олександра Пономаренка, ялинкою можна годувати ще й дику козу, лося та кабана:

- Там є дійсно певні деякі вітаміни. Той же вітамін С, наприклад, є в деякій кількості. Крім того, вони на зимовий період накопичують певну кількість цукру. Таким чином, збільшуючи свою енергетичну цінність. Хвойні породи споживають, перш за все, рослиноїдні тварини.


Ще ялинку можна віддати коням, верблюдам, оленям, гусям й ведмедям. Але треба ретельно перевіряти, аби ялинка була без мішури та іграшок. І ще бажано віддавати лише ті дерева, які вдома простояли не більше двох тижнів. Якщо ж ялинка встигла всохнути — її можна перетворити на іграшку улюбленцю. Або зробити з неї годівницю для птахів, хвойне мило чи настоянку.

 

Поділитися: