У Дніпрі містяни влаштували декілька стихійних цвинтарів для домашніх тварин

У Дніпрі містяни влаштували декілька стихійних цвинтарів для домашніх тварин - фото 1

Могили прикрашають плитами, іграшками та фотографіями.

Та чи легальні кладовища?
І чому екологи не радять так прощатися із своїми улюбленцями?

Марина — власниця 17-річної Лади. Каже: із кожним днем здоров'я собаки лише погіршується. Тварина вже не чує, втратила зір та хворіє на онкологію. Дівчина не виключає, що незабаром вимушена буде шукати місце для поховання.

«Я ж не можу її закопати у себе в городі, тим більше ми живемо в центрі. Я чула про кладовища, але сьогодні — це не вихід і не метод. Я думаю, що ця проблема буде цікавити не лише мене. Тому що тварин багато навіть у моїх друзів... Той момент, коли тварина дуже великих розмірів. Ось реально — це для людей проблема. Вони навіть не розуміють що, як і куди відвезти», — каже Марина Єлісєєва.


Кладовищ для тварин у Дніпрі декілька, і всі вони нелегальні.
На Червоному Камені розташовані десятки могил котів та собак. З огорожами, фотографіями улюбленців та надгробними плитами. Донедавна цвинтар був і на житловому масиві “Перемога”. Нині його перетворюють на парк відпочинку.
Однак, екологи кажуть, що такі стихійні поховання, особливо біля річки, — шкодять не лише природі, але і самим людям.

«Будь-які кладовища, а тим більше несанкціоновані — домашніх тварин або тварин — несуть колосальну загрозу життю людей. Пов'язано це з тим, що ми достовірно ніколи не знаємо, чому померли ці тварини. А розповсюджувачі деяких захворювань інфекційних у ґрунті живуть до 10 років. А список там, починаючи від чуми, сказу, — величезний», — пояснює начальник департаменту екологічної політики Дніпровської міської ради Олег Семенко.


Ховати тварин у скверах та парках — незаконно. За санітарними правилами, домашніх улюбленців потрібно кремувати. За допомогою можна звернутися до КП "Зооконтроль".

«Якщо тварина, на жаль, померла, то господар дзвонить до КП "Зооконтроль". Ми робимо заявку, виїжджаємо на спеціальному автомобілі, забираємо труп тварини. І вони у нас зберігаються в морозильних камерах до того, як ми їх вивеземо на кремацію», — розповідає начальниця реєстрації домашніх тварин КП "Зооконтроль" Ірина Пономаренко.


На кремацію до Запоріжжя відвозять тіла і безпритульних тварин.
А от у Європі тварин кремують і прах улюбленців залишають у колумбаріях. Куди власники можуть прийти в будь-який момент. В Україні перше таке сховище відкрили три роки тому у Харкові.

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.