У Дніпрі містяни прибрали сквер біля палацу Ілліча

31 серпня, 21:12
У Дніпрі містяни прибрали сквер біля палацу Ілліча - фото 1

Толока відбулась у суботу, 29 серпня.

Антон прийшов на акцію разом із малечею. Каже, неподалік прожили більше 5 років. В парку ніколи не гуляли, бо скрізь зарослі бур’яну, сморід від сміття та розбиті пляшки. Долучитися до прибирання погодився одразу.

«Я побачив оголошення в Telegram, в соціальних мережах. І вирішив приїхати у вільний час, підтримати. Я вважаю, головне просто популяризувати такі заходи. Щоб якомога більше людей про це дізнавалося. І навчати наступні покоління турботі про природу, про місце, де живеш», - сказав Антон Тульських.


Організували толоку місцеві разом зі співробітниками Дніпровського металургійного заводу.

«Частину парку вже прибрали. Звернулися на завод, щоб допомогли прибрати решту території парку. Щоб навести в ньому порядок. Тому що тут сміття, зарості, тут неможливо проводити час», - каже Володимир Дуднік, який прийшов на толоку.


Працівники заводу прибули з технікою - рубали сухі дерева, косили траву та прибирали зламані гілки. Місцеві ж збирали сміття.

«Завод наш, скажімо так, не перший раз відгукується на допомогу. Ми завжди раді допомогти. У нас є можливість і бажання», - поділився працівник ДМЗ Андрій Дришлюк.


Тим часом, у парку імені Клюєва відбулась акція протесту. Людей зібрала одна проблема — коксохімічний завод. На мітинг прийшов і голова екологічної комісії Дніпровської міської ради Павло Головаха. Він запропонував зовсім закрити підприємство.

“Буде відбуватись збір підписів уповноваженими активістами, за повне закриття коксохімічного та колишнього заводу імені Петровського. За невиконання умов приватизації і недотримання норм екологічної безпеки”, - заявив Павло Головаха.


Представники заводу від відповідей не ухилились. Сказали, що над зменшенням викидів працюють постійно.

“Це питання одне з пріоритетних. Постійно відбувається модернізація наших потужностей. Постійно ми знижуємо навантаження на навколишнє середовище. Завод завжди знаходиться у всіх рамках і нормативах по всім різним викидам. Тільки в минулому році ми модернізували 5-ю батарею. Сума інвестицій складає 140 мільйонів гривень. В цьому році аналогічні роботи плануються на 4-й батареї”, - сказав директор із корпоративних комунікацій Дніпровського металургійного заводу Максим Мінюшкін.


У керівництві заводу додають, навіть у період пандемії забезпечують людей тисячами робочих місць.

«На нашому підприємстві "Дніпровський металургійний завод" працює понад 4 тисячі людей. У кожного є сім'я, яку треба годувати. Завод виплачує стабільну і достатньо високу заробітну плату. Плюс ми є великим платником податків, як в міський, обласний, так і державний бюджети. Щорічно сума податків становить понад 500 мільйонів гривень», - додав Максим Мінюшкін.


Минулого року на модернізацію витратили 300 мільйонів гривень. Гроші пішли на герметизацію батарей та покращення очисного обладнання.

Поділитися: