У Дніпрі міськрада погодила залучення інвестицій у програму з енергоефективності

У Дніпрі міськрада погодила залучення інвестицій у програму з енергоефективності - фото 1

Чергові етапи інвестиційної програми з підвищення енергоефективності в бюджетних установах міста профінансує Європейський банк реконструкції та розвитку.

Як повідомляє сайт Дніпровської міської ради, термомодернізують 98 бюджетних закладів міста: 66 дитячих садочків, 28 шкіл та 4 медичних установи. На це буде витрачено 25 мільйонів євро кредиту від ЄБРР.

Строк його погашення складатиме 13 років із трирічним відстроченням погашення основної суми. За умовами договору, погашення кредиту буде забезпечене за рахунок коштів, які будуть зекономлені міськрадою після впровадження енергоефективних заходів на визначених об’єктах.

«Завдяки домовленості з Європейським банком реконструкції та розвитку сьогодні ми підписали договір про фінансування другого етапу великого проєкту з енергозберігаючих та енергоефективних технологій у бюджетних установах міста. Це дасть можливість створити ще більш комфортні умови для мешканців нашого міста», - зазначив заступник міського голови Дніпра Едуард Підлубний.


В рамках першого етапу у 2019 році були розпочаті роботи з термомодернізації 84 будівель закладів освіти, які нині завершуються.

«Наш партнер - Європейський банк реконструкції та розвитку побачив, що ми ефективно реалізували перший етап, тож сьогодні ми підписали договір про другий транш. Завдяки тій роботі, яку проводить мерія, та підтримці міського голови, ми втілюємо проєкт вдало та маємо високу оцінку від європейських партнерів», – сказав депутат Дніпровської міської ради та голова комісії з питань бюджету, фінансів та місцевого самоврядування Артем Хмельников.


За словами заступника голови представництва ЄБРР в Україні Марка Магалецького, передбачається, що оновлені заклади будуть економити щонайменше 30% енергоресурсів.

«Перший етап проєкту цьогоріч уже завершується. Коли буде реалізовано другий етап, а це близько двох років, Дніпро стане містом, де втілили у життя наймасштабніший проєкт із термомодернізації бюджетних будівель в Україні!» — заявив Марк Магалецький.

 

Реклама