У Дніпрі лікарі розповіли, як швидше відновитися після коронавірусної інфекції

16 квітня, 17:46
У Дніпрі лікарі розповіли, як швидше відновитися після коронавірусної інфекції - фото 1

Лікарка Наталія Ткачук попереджає: після хвороби – жодних лазень та саун. Слід уникати і різкої зміни клімату.

Відновитися після коронавірусу! Лікарі радять: до активних навантажень повертатися плавно, уникати спеки, а копирсання у городі - замінити прогулянками. Адже постковідні прояви можуть дошкуляти протягом року. Особливо після тяжкого перебігу хвороби. Як подолати наслідки недуги?

Ольга близька з бабусею від самого дитинства. Онучка завжди супроводжує Валентину під час візитів до лікаря. Пів року тому пенсіонерка тяжко перехворіла на ковід.

"Те, що у мене хвороби ще взагалі мої. Так воно все позначається", - каже пацієнтка Валентина Рудник.
"Було найстрашніше, коли бабуся потрапила до лікарні. Бабуся, я хочу "Наполеон", ти зобов'язана повернутися з лікарні, і ми його разом зробимо, ну, напевно, з того, що взяла з неї обіцянку! Вона ось повернулася", - розповідає онука Валентини Рудник Ольга Туманенко.

Валентина – у зоні ризику: супутні захворювання, кардіостимулятор. Пульмонологині скаржиться на задишку. Постковідний стан у деяких пацієнтів може тривати до року!

"Спочатку говорили про формування фіброзу, і зараз по закінченню часу, все-таки є дані, що цей процес оборотний. Якщо ми не говоримо, про крайні важкі форми. Але! Цей процес оборотний вкрай повільно", - пояснює лікарка-пульмонологиня вищої категорії Наталія Ткачук.

Валентина у свої 77 старанно виконує всі рекомендації лікарки. До активного життя повертається поступово.

"Після ковіда, незважаючи: легка, середня, важка форма. Навантаження розширюємо вкрай акуратно, дозовано. Не в город, а просто ходити дихати. Якщо людина пройшлася, відчула якусь втому, одягаємо пульсоксиметр на пальчик, дивимося сатурацию, дивимося пульс. Якщо постояли ми, відпочили 2-3 хвилин. Якщо цього періоду досить для відновлення, значить цю нагрузочку ми можемо повторювати", - пояснює Наталія Ткачук.

Лікарка Наталія Ткачук попереджає: після хвороби – жодних лазень та саун. Слід уникати і різкої зміни клімату. Такі поради реабілітації надає вже у прямому ефірі щотижневої рубрики Фонду Ріната Ахметова "Спитай у лікаря".

На піку захворюваності у глядачів проєкту виникло чимало запитань про перебіг та лікування вірусної пневмонії. Окремо постала проблема і вживання антибіотиків.

"Якщо не приєдналася бактеріальна інфекція, то навіть при наявності змін на КТ у вигляді "матового скла" антибактеріальними препаратами ми не лікуємо", - додає Наталія Ткачук.

Подивитися повністю ефіри із провідними медиками можна у соцмережах Фонду Ріната Ахметова та на ютуб-каналі. За час існування проєкту до перегляду трансляцій "Спитай у лікаря" долучилися близько шести мільйонів глядачів.

 
Поділитися: