У Дніпрі лікарі кажуть, що прогулянки допомагають лікувати цукровий діабет

У Дніпрі лікарі кажуть, що прогулянки допомагають лікувати цукровий діабет - фото 1

Свіже повітря, ультрафіолет та фізичні навантаження також важливі для профілактики серцево-судинних захворювань, ожиріння та зміцнення імунітету.

Про це розповіла лікарка-ендокринологиня та експертка департаменту охорони здоров’я Дніпровської міської ради Лариса Пастарус.

«Цукровий діабет — достатньо поширене захворювання. Близько 2% людей хворіють на діабет — і це тільки офіційна статистика. Один із найголовніших методів лікування діабету другого типу (інсулінонезалежний діабет) — це правильне, здорове харчування та режим фізичних навантажень. Активні рухи сприяють тому, що глюкоза частково з крові засвоюється м’язами. Цукровий діабет — це судинне захворювання, тож при ускладненнях можуть бути ушкоджені судини очей, нирок, серця, мозку та нижніх кінцівок. Нормальний рівень глюкози у крові, насичення її киснем, робота м’язів сприяють тому, що ускладнення діабету не так швидко розвиваються», — наголосила лікарка.


Лариса Пастарус також зазначила, що фізичні навантаження, які не мають протипоказань та доступні кожному — це прогулянки на свіжому повітрі.

«Рекомендуючи фізичні навантаження своїм пацієнтам, ми враховуємо, чи є супутні захворювання, та як фізично розвинена людина. Якщо людина займалася спортом раніше, то і навантаження можуть бути більшими. Якщо ж пацієнт взагалі не має фізичної підготовки, то навантаження повинні бути поступовими. Також не потрібно їхати громадським транспортом до парку. Достатньо вийти на вулицю та пішки пройтися до найближчого скверу — це буде корисно та безпечно», — пояснила Лариса Пастарус.


Додатково лікарка нагадала про необхідність тримати соціальну дистанцію в громадських місцях.

Нагадаємо, раніше у Дніпровському центрі первинної допомоги № 9 завершили капітальну реконструкцію. Будівельники оновили ґанок, хол, реєстратуру та кабінети.

Також у Дніпрі лікарі закликали до фізичної активності на свіжому повітрі. Медики казали, що фізична активність на свіжому повітрі знижує ризик багатьох захворювань серця.

Реклама