У Дніпрі, Кривому Розі та ще кількох районах регіону скоро посилять карантин

У Дніпрі, Кривому Розі та ще кількох районах регіону скоро посилять карантин - фото 1

Усе через збільшення кількісті хворих на коронавірус.

Що буде під забороною?

Загалом, до “жовтої” зони потрапили Дніпро та район, Кривий Ріг, а також Верхньодніпровський, Царичанський та П'ятихатський райони. Нові обмеження окреслив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Бондаренко:

— Забороняється відвідування закладів соціального захисту, в яких живуть люди похилого віку. Також обмеження щодо громадського транспорту. Не можна їздити пасажирам у кількості більшій ніж місць сидіння у цому виді транспорту. Також забороняється проводити масові заходи, якщо щільність людей більша, ніж одна людина на 5 квадратних метрів.


Усе через те, що кількість хворих SARS-CoV-2/COVID-19 у нашій області стрімко зростає. Щодня статистика б'є рекорди: 225 нових випадків лише за минулу добу.

«Наші лікарні вже знаходяться на межі повного заповнення», — каже головний санітарний лікар області Роман Чуб.


Лише у лікарні ім. Мечникова зараз 50 хворих на коронавірус. Місць уже не вистачає, — кажуть медики.

«Я боюся, якщо ситуація буде тривати таким чином — буде складно і лікувати, і діагностувати хворих. Кожна ситуація, кожна масова акція — це, як бомба, кинута в натовп, уламки якої ранять усіх, хто близько знаходиться», — каже генеральний директор ОКЛ ім. І. Мечникова Сергій Риженко.


У групі ризику знаходяться люди віком від п’ятдесяти шести до вісімдесяти років. Саме вони найчастіше хворіють на коронавірус у нашому регіоні, — кажуть в обласному департаменті охорони здоров'я. Втім пам'ятати про карантинні правила мають усі.

«Якщо ми будемо дотримуватися всіх цих правил — наш ліжковий фонд, наш кадровий потенціал упорається з ситуацією. Якщо ми це будемо ігнорувати, продовжувати так завзято ігнорувати ці правила, то, природно, не вистачить ніяких ліжок», — резюмує голова департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА Валерій Сердюк.


Якщо ж ситуація погіршиться — ми можемо потрапити до помаранчевої зони. Тоді обмежень стане більше: заборонять відвідувати хостели, турбази, спортзали, фітнес-центри та заклади культури.

Реклама