У Дніпрі конструкторське бюро співпрацювало з окупаційною владою Криму

СБУ - фото 1
СБУ

У Дніпрі велике конструкторське бюро на замовлення Російської Федерації модернізувало енергетичну інфраструктуру окупованого Криму.

У Дніпрі велике конструкторське бюро тісно співпрацювало з окупаційною владою Криму. Воно займалося модернізацією об’єктів енергетичної інфраструктури півострову, формально прикриваючись афілійованими підприємствами з РФ. Про це повідомляє пресцентр СБУ.

Конструкторське бюро отримувало значні контракти від уряду РФ. Вартість лише одного з них складала близько 260 млн рублів ($3,5 млн). Серед їхніх проєктів — виконання конструкторських робіт на об’єктах АО "КримТЕЦ", "Сімферопольської ТЕЦ", "Камиш-Бурунської ТЕЦ" та "ТЕЦ Сакських теплових мереж".

Працювали на замовлення РФ- фото 191008

Працювали на замовлення РФ
Фото: СБУ

Працювали вони не напряму. А для того, щоб обійти український закон і "не співпрацювати з окупантами", вони створили декілька компаній у РФ. Ці компанії стали формальним прикриттям: брали участь у тендерах; від їх імені укладалися угоди щодо реконструкції енергетичних об’єктів окупованого півострова.

Під час обшуків, що провели в офісному приміщенні та за адресами мешкання зловмисників, вилучили технічну документацію щодо проведення робіт на підприємствах, розташованих на ТОТ АР Крим, платіжні картки російських банків, печатки утворених на території РФ афілійованих компаній, готівку в різних валютах.

Працювали не напряму - фото 191009

Працювали не напряму
Фото: СБУ

У межах кримінального провадження, розпочатого за ч. 3 ст. 110-2 (фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу, або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України) Кримінального кодексу України, здійснюється низка експертиз. Планується повідомлення про підозру організаторам злочинної діяльності. Тривають слідчі дії та встановлюють усіх причетних осіб.

РекламаРаніше ми писали про те, що розшукують безвісти зниклого 17-річного студента дніпровського вишу Назара Бойка.

Наріна Волнянська.
Наріна Волнянська. Редактор сайту 34.ua Випускниця факультету "Систем і засобів масової комунікації" ДНУ ім. О. Гончара в 2014 році. Працювала журналістом в міських інтернет-виданнях, а також модератором пресконференцій. Пишу новини про все, що відбувається в місті, області, країні та світі.

Реклама