У Дніпрі капітально ремонтують школи: діти і батьки у захваті

02 серпня, 20:09
У Дніпрі капітально ремонтують школи: діти і батьки у захваті - фото 1

У школах Дніпра капітально відновлюють туалети, їдальні та інші приміщення.

У Дніпрі проводять капітальні ремонти навчальних закладів. Почали з тих, де 1 000 учнів і більше. У школі № 99, що на вулиці Комбрига Петрова, вчаться 1 220 дітей. Тут комплексно реконструюють санвузли та їдальню.

«Наші батьки хочуть, щоб у їхніх дітей була гарна їдальня, і вони користувалися сучасними туалетами з гарячою водою, індивідуальними кабінками. І це, перш за все, вимога часу. На сьогоднішні виконано більшу частину робіт із капітального ремонту. Нам треба було відремонтувати 19 санвузлів і вже 9 із них повністю готові. В їдальні вже ведуться оздоблювальні роботи. Завезені і меблі. Роботи тут будуть завершені до 25 серпня», — розповів директор багатопрофільної гімназії № 99 Володимир Гончаров.

У Дніпрі капітально ремонтують школи: діти і батьки у захваті - фото 125740

Ремонт тут проходить під постійним контролем батьків. Голова батьківської ради Максим Мельник особисто перевіряє якість робіт.

«Стан туалетів у школі було дуже поганим. Уявіть, їх не ремонтували від самої забудови. Був неприємний запах і умивальники були старі і непривабливі. Моя дитина відчувала дискомфорт. Ми, якщо можна так сказати, виграли в лотерею, коли департамент гуманітарної політики вибрав серед інших шкіл для капітального ремонту і нашу. Я стежу за ходом ремонту: все фотографую, показую іншим батькам. Вони дуже задоволені, не очікували такого високого рівня. Я думаю, що було прийнято вірне рішення — робити не поточні ремонти, а капітальні. Отриманий результат виглядає по-європейськи, і діти будуть задоволені», — говорить Максим Мельник.

У Дніпрі капітально ремонтують школи: діти і батьки у захваті - фото 125738

Заступниця голови батьківської ради 99-ї школи Інеса Петрова додає, що її дитина ходить до цього навчального закладу вже п'ять років. Вона згадує стан навчального закладу раніше і вже після капітального ремонту.

«Туалети були страшні, кабінки були відкриті, а це неправильно. Кожна дитина повинна відчувати комфорт. Моя дитина хотіла, щоб було, як удома. Зараз ми задоволені. Чудове кольорове оформлення. Зручні унітази, рукомийники і сушарки. Все зроблено з великою любов'ю до наших дітей», — зазначила Інеса Петрова.


Дніпрянка Дарина Богдан цього року обрала для своєї першокласниці саме цю школу.

«Нас влаштовують умови в цьому навчальному закладі. Школа, як другий дім, і тому тут діти повинні відчувати себе комфортно. Важливо все: і нормальні туалети, і нормальна їдальня. Все повинно бути зручним для дітей. Тут саме так», — розповідає Дарина Богдан.

У школі № 31, що на вулиці Фабрично-заводський, вчаться 1 063 дітей. Тут комплексно реконструювали санвузли, їдальню і спортивний зал. За словами директора Віктора Нецького, протягом десятиліть кошторис навчального закладу не передбачав статей, які б ураховували ремонти приміщень, закупівлю меблів та обладнання. Ці проблеми не вирішувалися роками.

У Дніпрі капітально ремонтують школи: діти і батьки у захваті - фото 125737
«У нашому навчальному закладі від нуля зробили 19 санвузлів, їдальню і спортивний зал. За минулий навчальний рік все залишилося в хорошому стані і нічого не вийшло з ладу. Виконаними роботами задоволені всі. Я сам як директор приїжджав кожного дня до закладу і ставив терміни робочим. Працівники були підібрані добре, і вони робили все дуже добре», — додав Віктор Нецький.

У Дніпрі капітально ремонтують школи: діти і батьки у захваті - фото 125736

«Нам небайдуже все, що відбувається в навчальному закладі. Ми вдячні за спортивний зал, і я особисто зверталася до мера, і до мене прислухалися. До ремонту спортивний зал був у жахливому стані. Зроблено в нашій школі навіть більше, ніж ми очікували. Все зроблено з любов'ю. До капітального ремонту були і великі проблеми з санвузлами, а зараз все облаштовано в повному обсязі. Ми задоволені і вдячні», — зазначила мати учня цієї школи Еліна Колчина.

У середній загальноосвітній школі № 54, яка у провулку Парусному, також здійснили капітальний ремонт в їдальні і санвузлах. 1 200 дітей тепер вчаться в нормальних умовах.

У Дніпрі капітально ремонтують школи: діти і батьки у захваті - фото 125735
«За 42 роки у приміщенні шкіл не робили капітальні ремонти, а тільки косметичні. Але ми дочекалися капітального ремонту і дуже задоволені. Зараз усе це виглядає красиво і практично. За проєктом нам також уклали тактильну плитку і зробили окремий туалет для людей з інвалідністю. Ми просимо ще встановити пандус», — розповідає в. о. директора школи № 54 Вікторія Хмура.

У Дніпрі капітально ремонтують школи: діти і батьки у захваті - фото 125732

«За ці роки відбулися значні зміни. Їдальню перетворили на приміщення, схоже на кафе, або навіть ресторан. Туалети стали більш зручними — тепер там кабінки. Батьки і діти дуже задоволені, тому що школу оновлюють», — говорить член батьківського комітету школи Віталій Матюхін.
Поділитися: