У Дніпрі готові розвивати космічну галузь

У Дніпрі готові розвивати космічну галузь - фото 1

Зробити крок в космос із Дніпра. В обласній адміністрації відбулося виїзне засідання комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку з ініціативи народного депутата Дмитра Кисилевського.

Обранці обговорювали відродження Національної космічної програми. Тому що впевнені — в України є всі шанси повернути першість на світовому ринку в цій галузі.

«Космос — це новітні технології і космос — це один долар, який перетворюється в 10 при інвестиції в космічну промисловість, що доводить досвід наших зарубіжних партнерів», — говорить голава Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха.

Дніпропетровська обладміністрація готова розвивати космічну галузь. З обласного бюджету вже можуть виділити один мільйон доларів на співфінансування запуску українського супутника, який виготовить КБ "Південне". За словами Дмитра Кисилевського, завдяки старту нового етапу космічної програми нові робочі місця отримають, як мінімум, 10 тисяч фахівців.

«Для Дніпра космос — це заробітні плати людей і це податки місцевого бюджету, які сплачують підприємства космічної галузі, якщо вони добре працюють. Є питання стратегічні, які повинні бути на роки вперед для того, щоб ця галузь розвивалася. І це, в першу чергу, про державне замовлення. У світі зараз саме державі надаються гроші на космос. Так є в США, так є в Євросоюзі», — зазначає народний депутат України Дмитро Кисилевський.


Один зі перших кроків, що вже зроблено — закон про приватний космос. Він дозволяє компаніям виробляти, запускати і тестувати різні космічні апарати.

«Тільки прийняли закон і до нас відразу починають надходити пропозиції. Ми вже протягом 2 місяців уклали два контракти з приватною компанією», — говорить генеральний директор "Південмашу" Сергій Войт.


Ще один етап відродження українського космосу — перетворення державних підприємств в акціонерні. Для того, щоб залучити іноземних інвесторів. А ще — створення концерну, який стане Українським НАСА.

«Державне замовлення на сьогодні займає дуже невелику частку в роботах КБ "Південне". Дуже невелика частка — це менше 10% обмежень бюджету в Україні на сьогодні. Наші можливості перевищують фінансування з бюджету», — говорить перший заступник генерального конструктора КБ "Південне" Олександр Кушнарьов.


Національну космічну програму збираються розвивати протягом 5 років. До цього часу планують запуск, як мінімум, п'яти супутників, створення додаткових робочих місць і підвищення зарплати фахівцям у сфері управління Державного космічного агентства України.

Євгенія Москалець

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Реклама