У Дніпрі долучилися до всеукраїнського мітингу підприємців

У Дніпрі долучилися до всеукраїнського мітингу підприємців - фото 1

З тарілками та ложками під стінами обласної ради. У Дніпрі долучилися до всеукраїнського мітингу підприємців. Він пройшов у 25 містах країни. Учасники протесту вимагали не вводити карантин вихідного дня, бо ж через такі обмеження можуть втратити бізнес.

Про жорсткий локдаун на вихідних нещодавно заговорили у МОЗ. Мовляв, це дасть можливість зменшити поширення коронавірусу. Що врешті ухвалили урядовці та що кажуть підприємці.

Зі сковорідкою у руках, та не на кухні ресторану, а біля обласної ради. Яків працює в одному з дніпровських закладів. Чоловік розповідає, через карантин вихідного дня кафе можуть зачинити взагалі, а він втратить роботу.

«В основному заробіток йде у вихідні дні, так як буднів бракує навіть щоб покрити зарплати, оренду і все інше. Важко, важко буде власникам закладів. Легше буде в цей раз вже закрити, ніж продовжити далі роботу», - розповідає учасник акції Яків Береза.

Таких, як Яків, до акції долучилося ще кілька сотень. Власники та працівники ресторанів і кафе — проти закриття на вихідні.

Краще взагалі зачинити заклад, аніж працювати тільки в будні, запевняють підприємці. Лише малий та середній бізнес можуть втратити кілька сотень тисяч гривень за місяць, а великі мережі — у рази більше.

«Продукти не можуть полежати три дні, а потім далі використовуватись, по-друге, люди ходять у вихідні в ресторани, і оренда залишається тою самою. Тобто важко пояснити, чому не треба платити оренду, тому що для нас краще закрити повністю ресторан, аніж працювати там 3-4 дні на тиждень», - ділиться учасник акції Дмитро Хозін.

Учасники акції додають, правила карантину в закладах виконують. А своїх працівників — тестують.

«Ми дотримуємося всіх карантинні норми, санітайзери на кожному столі, дистанція між гостями, через столик розсаджуємо - працювати не дають. Вихідний день він для цього і вихідний, щоб всі хто після роботи, хто знаходиться в якихось офісних графіках, могли відпочити», - розповідає учасник акції Сергій Малоєд.

Бо вдень у середу зал ресторану виглядає ось так: порожні столи та жодного відвідувача. Власники кажуть, увечері ситуація не кращає.

Та за правилами карантину, на вихідних ресторани змушені будуть зачинитися на два дні. Роботу мають припинити опівночі у п'ятницю і відкритися лише в понеділок. Працювати можуть тільки на виніс. Окрім того, заборонять роботу непродовольчих магазинів, кінотеатрів, спортзалів, фуд-кортів та розважальних зон у ТРЦ. Доступними у вихідні будуть лише продуктові магазини, аптеки, заправки і транспорт.

«У зв'язку з тим, що ми не можемо зробити повний локдаун - щоб це хоча б було два дні на тиждень, у вихідний день, щоб був розрив цього ланцюгу, якщо у нас в вихідні працюють виключно продуктові магазини, аптеки і азс, все решта не працює. То кількість контактів між людьми, ну людям просто нема куди виходити», - повідомляє Максим Степанов, міністра охорони здоров’я України.

Та попри мітинги, що пройшли майже у кожному обласному центрі країни, сьогодні на засіданні уряду карантин вихідного дня таки ухвалили. При цьому підприємцям пообіцяли компенсувати збитки.

«Уряд готовий підставити плече, аби підтримати наших підприємців під час посиленого карантину вихідного дня. В повній мірі відновимо та розширимо наступні програми підтримки: компенсації частини зарплат робітників, у зв'язку з простоєм виробництва, виплати на дітей для фізичних осіб підприємців», - розповідає прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Утім, учасники акції запевняють, якщо компенсацій від держави не дочекаються — продовжать мітингувати, та вже у більших масштабах.

«Будемо йти на радикальні заходи, це перекриття основних магістралей міста, області, ми об'єднуємося з іншими, такого ж формату людьми, ФОПи Дніпра, кінотеатри», - ділиться організатор акції Роман Загоруйко.

Діяти нові карантинні обмеження почнуть уже з 14 листопада. Попередньо — на найближчі 3 тижні.

Реклама