У Дніпрі до Дня захисту малюків провели свято у спеціалізованому будинку дитини

У Дніпрі до Дня захисту малюків провели свято у спеціалізованому будинку дитини - фото 1

З важкими патологіями та без батьківського тепла. У Дніпрі до Дня захисту малюків провели свято у спеціалізованому будинку дитини. Там же організували медогляд, до дітлахів приїхали фахівці лікарні Мечникова.

Як пройшов дитячий день та які фахівці оглядали малечу? Ольга Михайлова — далі.

Вони щасливі й усміхнені, та більшість не має ні мами, ні тата. У цьому будинку малюка День захисту дітей святкують у колі вихователів та лікарів.

Перебувають тут вихованці з щелепно-лицьовими та нервовими патологіями, вадами легенів і серця. Ярослав до будинку дитини потрапляв кілька разів, двічі його повертали матері та стільки ж забирали назад.

Зараз хлопчику понад три роки, і він уже пережив складну операцію. У дитини від народження була розщеплена губа та піднебіння, так звані вовча паща та заяча губа.

«Ви бачили цю дитину наскільки він добре виглядає, і якщо не вдивлятися пильно з лупою, то можна сказати, що взагалі нічого не було, далі будуть етапи які будуть реабілітувати тверде і м'яке піднебіння, тобто хірургічні втручання», — сказав завідувач відділення щелепно-лицевої хірургії ОКЛ ім. Мечникова Олексій Комок.

Таких як Ярослав у цьому будинку дитини врятували ще близько 20-ти. Після успішних операцій майже всіх малюків забрали до родин. Втручання проводили хірурги Мечникова.

«Нас цікавить не тільки кінцевий результат хірургічний, естетичний, як дитина буде виглядає, нас цікавить доля цієї дитини, адже чим краще ми зробимо, чим красивіше прооперуємо, тим більше шансів що він потрапить в сім'ю», — додав Анатолій Комок.

А в День захисту дітей мечниківці приїхали з оглядом для малечі. З собою привезли апарати УЗД та ЕКГ, дітей показали ЛОРам, невропатологам, терапевтам та офтальмологам.

Цей будинок дитини – під патронатом мечниківців уже 10 років, за цей час малюкам зробили сотні операцій.

«Сьогодні дуже великий прийом, всі кращі лікарі лікарні Мечникова, які вміють діагностувати, вміють оперувати які дають найцінніші консультації по одужанню дітей, разом з директором роблять обхід», — зазначив генеральний директор ОКЛ ім. Мечникова Сергій Риженко.

У будинку дитини зараз майже сотня малюків, відвезтИ всіх на медогляд до лікарні неможливо, каже директорка. Тому те, що медики приїжджають до них — зручно.

«Весь світ зараз живе в умовах карантину по ковід-19, тобто провести диспансеризацію масово спеціалістами лікарень не є можливим», — сказала директорка обласного спеціалізованого будинку дитини Анжела Чучва.

На Дніпропетровщині таких спеціалізованих будинків дитини – 3, вони приймають малечу від нуля і до 4-х років. Свята до Дня захисту дітей пройдуть у кожному, кажуть в обласному департаменті охорони здоров'я.

Після медогляду мечниківці призначать малюкам необхідне лікування. Та всі втручання проводитимуть уже в медзакладі.