У Дніпрі дівчина зубами малює картини з петриківським розписом

09.01.2020, 16:33
У Дніпрі дівчина зубами малює картини з петриківським розписом - фото 1

Петриківський розпис зубами. Наталя Ніколенко вже 20 років створює незвичайні картини.

Інвалід від народження. Через важку патологію рук і ніг від дівчини відмовилися батьки. Усе життя вона провела в інтернатах. Зараз живе в геріатричному пансіонаті Дніпра. І продовжує малювати.

Спершу олівцем виводить ескіз. Кожного разу дівчина використовує різні елементи та кольори і не дотримується правил. За всі роки її картини жодного разу не повторювалися.

Петриківським розписом малює не лише на папері. Оздоблює і дерев'яні дощечки. Не боїться експериментувати.

“Я люблю свободу, розумієте? У творчості теж повинна бути свобода. У петріковському розпису теж є свої нюанси і треба притримуватися правилам. А я їм не притримуюся, я малюю тільки те, що хочу”, - ділиться художниця Наталія Ніколенко.

Свої роботи Наталя виставляє в інтернеті. Цікавляться не лише українці. Пишуть і з-за кордону. Так продала вже декілька картин.

“Я її виставила на Фейсбук. Мені написали в личку і сказали: “Я хочу забрати цю картину”. Дуже радісно було мені, що все-таки знайшовся хазяїн цієї картини і нею надихнувся”, - продовжує майстриня.

Ціна залежить від розміру. Наприклад, малюнок на аркуші А3 коштує 3 тисячі гривень. Наталя зізнається, картинами заробляє собі на життя. І мріє, що колись зможе організувати власну виставку.

Алёна Кузьменко

Хотите получать оперативные и важные новости прямо в свой мессенджер? Подписывайтесь на наш канал в Telegram.

Поділитися: