У Дніпрі чергова реконструкція стала скандальною

09.06.2020, 19:58
У Дніпрі чергова реконструкція стала скандальною - фото 1

На вулиці Яворницького та площі Шевченка зняли асфальт, зрубали дерева та замінюють комунікації.

Активісти ж заявляють, що роботи незаконні, бо міська влада ніби-то не дочекалася закінчення тендерів. До неї навіть подали до суду.

Поки під стінами будинку знімають асфальт, Людмила Михайлівна прогулюється у дворі. На вулиці Яворницького живе чверть століття. Та через роботи комунальників, — каже, — у квартирі перебувати неможливо.

«Зрізали дерева. Тепер у квартирах спека. Цілий день торохтять цієї своєю технікою. З ранку до пізньої ночі. Дихати стало важче», — каже Людмила Диня.


На вулиці Яворницького дерев майже не залишилося. Місцеві таким рішенням не задоволені.

«Вирубали навіть ті, яких не було в плані. Тобто молоді. А ось зайти в парк Шевченка справа. Там 10 років уже стоїть сухостій діаметром до 1 метра», — розповідає житель Дніпра Валерій Синпетра.


Таке рішення було просто необхідне, — кажуть у мерії. Деякі дерева вже нібито згнили, інші — розрослися аж на дорогу. І більшість — шкодили комунікаціям. Лише за минулий рік тут проривало труби 14 разів.

«На кожне дерево видалене ми висаджуємо два нових дерева. При чому ми не вибираємо якісь банальні рослини, недорогі. Ми придбаємо досить хорошої якості, з пристойних знаменитих розплідників», — сказав заступник міського голови Дніпра Михайло Лисенко.


Та місцеві активісти кажуть, що реконструкція площі та вирубування дерев тут незаконні. Мовляв, коли розпочалися роботи, тендери ще тривали. Звинувачують владу і у розтраті грошей. Наприклад, лавки, які ставлять комунальники, коштують по 50 тисяч гривень кожна. Тим часом їх можна було придбати у 10 разів дешевше.

«Там майже всі аспекти цього тендеру завищені. З урахуванням того, що реконструкції проходять за кредитні гроші. У нас місто взяло кредит під 18 відсотків річних, і завищені ціни», — пояснює голова правління ГО «Платформа “Громадський контроль”» Денис Сєлін.


У мерії заперечують. Кажуть: ремонт роблять за бюджетні кошти.

«Ну, суд розбереться. Це не кредитні гроші. Це міські гроші. Вартість реконструкції цього об'єкта становить 131 мільйон. Ці лавки, я думаю, оцінять всі. Вони абсолютно антивандальні. Виготовлені за індивідуальним проєктом», — відповідає Михайло Лисенко.


Тим часом архітектори працюють над бульваром. За планом, тут буде 8-метрова гойдалка та вуличні солярії. А ще облаштують проїзд для людей з інвалідністю та велосипедні доріжки. Усю площу поділять на 7 зон.

«Зверху вниз — це буде площа для зустрічей зі скульптурою. Далі буде такий невеликий сквер із великою кількістю кущів. І м'яким покриттям. Це майданчик, який може бути використаний ресторанами для себе і для тихих ігор літніх людей», — розповідає архітектор проєкту Євген Васильєв.


Відкрити оновлену вулицю і площу планують до 1 вересня.

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: