У Дніпрі через затяжні дощі затоплені приватні будинки й двори багатоповерхівок

У Дніпрі через затяжні дощі затоплені приватні будинки й двори багатоповерхівок - фото 1

Комунальники кажуть: ливнівки чистять регулярно, та вони знову забиваються сміттям і листям.

А рятувальники вручну відкачують воду з ділянок біля осель. Які результати мають? Софія Москаленко — далі.

Підтоплена зупинка та автівки, що ніби пливуть через величезну калюжу. Це — вулиця Мандриківська два дні тому. Нині ж тут — сухо. І комунальники намагаються розібратись, у чому причина застою. Ливнівки, - кажуть, - уже почистили. На черзі — колодязь. Для цього пробиватимуть труби щільним потоком води. Така система називається “кріт”. Утім, як не намагаються комунальники прочистити колектор, - не виходить. І ось нарешті — витягають звідти камінь.Утім каменем знахідки не обмежуються — робочі дістають стару тацю і кухонну решітку. Нарешті — вода колектором пішла. Та тут комунальники свою роботу ще не закінчили. Далі – машина діставатиме з колодязя мул та бруд.

«Коли йде дощ, він забиває листям саму решітку. Просто системи не розраховані на таку кількість води, труби просто не приймають», - говорить старший майстер КП «Гідроспоруди» Петро Пістуненко.

Уся дощова вода в місті сходить у Дніпро. Окрім деяких приватних секторів. Та найгірша ситуація в АНД-районі. Адже він розташований у низині. І зазвичай каналізація потрапляє у канал Гнилокіш, однак через затяжні зливи — той вийшов з берегів.У дворі пані Любові — справжній ставок. Його вже уподобали качки — тут плавають і пірнають за їжею. А от господарям — залишається тільки ходити у гумових чоботях. І це, - ділиться жінка, — найменша із проблем. Така сама ситуація та у пана Юрія.

«Ось це помідори тут ростуть (ред.) Хіба це помідор? Паличка якась стирчить…. Була картопля висаджена, навіть не встигла прорости», - бідкається чоловік.

А наприкінці городу — канава, у яку б мала йти вода. Утім нині вона переповнена.Ще тиждень тому стояла вода та у будинку. Нині ж про неї нагадує лише цегла, на яку подружжя поставило всі меблі. Та прибирати підпори не квапляться — адже будь-якої миті може затопити знову.

«ДСЧС поїхали. Помпа вони нам залишили, але вона не справляється. Так і живемо», - говорить мешканець вулиці Семипалатинській Юрій Чаплай.

А тим часом рятувальники пояснюють: відкачувати воду просто не встигають. Працюють уже третій день поспіль.

«Процес таким чином відбувається: підключаємо мотопомпу, пожежні рукави, і проводимо в довколишні струмки, ями», - говорить рятувальник Олександр Маніфасов.

Та працюватимуть і надалі, адже дощитиме найближчий тиждень. Такі прогнози синоптиків. Обіцяють зливи, грози й 20 градусів зі знаком «плюс».