У Дніпрі через недбайливого сусіда квартиру місцевої жительки затоплює нечистотами

05 серпня, 19:00
У Дніпрі через недбайливого сусіда квартиру місцевої жительки затоплює нечистотами - фото 1

Жителі багатоповерхівки кажуть: із сусідом спільної мови знайти не можуть, тому що він упевнений, що затоплений під'їзд — це загальна проблема, і вирішувати її повинні комунальники.

Затопило нечистотами. У багатоповерхівці на Запорізькому шосе півроку протікає каналізація. Комунальники кажуть, що не можуть замінити іржаві труби, бо власник однієї з квартир їх не впускає. Сусіди скаржаться: затопило не лише їх оселі, а ще й під'їзд. Що робити у такій ситуації? У юристів запитала кореспондентка 34 телеканалу.

Світлана живе в цьому будинку 40 років. Каже: зараз до під'їзду заходити огидно: стіною стікають нечистоти, а на сходах — калюжі. Розповідає: тече із другого поверху.

«Уже півроку ми боремося з сусідом, у якого прогнив стояк, каналізаційні труби. Він відмовляється ремонтувати і усувати ці несправності», — скаржиться Світлана Юнаш, яка мешкає на вул. Запорізьке шосе.

На другому поверсі, у квартирі навпроти, живе Антоніна Семенівна. Розповідає, що мешканці будинку зверталися до аварійної служби, аби прогнилі комунікації замінили. Однак на власні очі бачила: ремонтників до оселі не пускають.

«Уже як люди не протистояли цьому — ніхто не хоче відкривати. Тому прохання, щоб відкрили, щоб могли сантехніки зробити якийсь там ремонт», — молить Антоніна Мороз, котра мешкає на вул. Запорізьке шосе, буд. 2А.

Сантехніки аварійної служби кажуть: власник квартири переймається, що за ремонт доведеться платити.

«Перший поверх і третій давав згоду поміняти. А вони ні в яку: грошей немає. Як би в цьому вся і причина — недбале ставлення. Ми це безкоштовно робимо. Я просто не розумію, чому там людина впирається, що немає грошей», — розповідає Станіслав Тарасенко, слюсар-сантехнік міської аварійної служби.

Двері квартири, де протікає стояк, відчиняє дівчина. Вона розповідає: оселю винаймає майже рік. Однак чому власник не хоче робити ремонт — не знає.

Телефонуємо господарю житла.

Після втручання журналістів комунальників таки пустили до квартири. Вони змогли полагодити трубу.

«Замінили каналізаційний стояк. Замінили. Течі немає — все. І зараз будемо розглядати питання, які там інші, які залишилися з приводу ремонту під'їзду», — повідомляє головний інженер компанії-управителя Олег Морозюк.

За чий кошт робитимуть ремонт, у компанії-управителі поки не знають. Та юристи кажуть, що це спірне питання можна вирішити, якщо є письмові звернення і докази, що комунальників не пускали до квартири.

«У першу чергу все має бути у письмовому вигляді. Це основна рекомендація. Якщо ви до когось звертаєтесь, навіть до сусіда — ви маєте це зробити письмово. Якщо це безпосередньо витік із тих труб, що знаходяться у квартирі власника, то, звісно, відповідачем є він», — пояснює Марія Біленко, адвокатка з цивільних справ.
Поділитися: