У Дніпрі через епідемію грипу начали дезінфікувати маршрутки

07 лютого, 18:32
У Дніпрі через епідемію грипу начали дезінфікувати маршрутки - фото 1

Чисто, як в лікарні. Цього тижня на дороги Дніпра вийшли "стерильні" маршрутки. Їх дезінфікують спецзасобами перед першим виїздом і в міжрейсовий час.

Все через епідемію грипу. Чим обробляють салон і чи достатньо такого прибирання, щоб не підхопити вірус? Деталі знає кореспондент 34 телеканалу.

З самого ранку Андрій на роботі в масці. Щодня перевозить півтисячі людей. І каже: підхопити навіть звичайну застуду в автобусі — дуже легко.

"Було таке, що я заражався. Коли ще на спринтері працював, поруч дівчина сіла, покашляла, на наступний день я захворів", — розповідає водій автобуса № 88 Андрій Дьяченко.


Від середи в кожній міській маршрутці і автобусі почали дезінфікувати салон. Зранку — на підприємстві. У перервах між рейсами — на кінцевих зупинках. Роблять це фахівці лабораторного центру. Використовують ті ж засоби для прибирання, як в лікарнях, хоспісах та пологових будинках.

"Обробляються поручні, підлога, сидіння, все протирається розчином соліклора. Допоможе, звичайно, ми знищимо якусь кількість вірусів", — ділиться Раїса Сапіга, помічниця лікаря-епідеміолога обласного лабораторного центру.


Розчин містить пекучі гази, тому після обробки салон автобуса провітрюють. Таку дезінфекцію робили і раніше, але тепер, як кажуть в міськраді, — проводять ретельно.

"Посилена відрізняється саме концентрацією цих засобів. Тобто один і той же засіб може бути в концентрації 0,015% або в концентрації 0,2%. Від цього залежить і час експозиції — скільки транспортний засіб повинен відстоятися", — пояснює Іван Васючков, спеціаліст міського департаменту транспорту і транспортної інфраструктури.
"Перед виходом на маршрут на автобус витрачається 8–10 літрів розчину", — розповідає заступник директора АТП Дмитро Крижанівський.


У міськраді додають: так само санітарну обробку проходить і електротранспорт. Проводити дезінфекцію в посиленому режимі планують ще мінімум два тижні.

Євгенія Москалець

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: