У Дніпрі будуть судити слідчого, через недбалість якого зникли 2 мільйони ₴

30 вересня, 17:55
У Дніпрі будуть судити слідчого, через недбалість якого зникли 2 мільйони ₴ - фото 1

Старший слідчий в особливо важливих справах Головного слідчого управління Національної поліції України обвинувачується у службовій недбалості, яка спричинила тяжкі наслідки інтересам юридичної особи, що охороняються законом.

Досудовим розслідуванням з’ясовано, що у 2014 році правоохоронні органи, розслідуючи кримінальне провадження, під час обшуку вилучили у приміщенні одного з банків понад 2 мільйони гривень. Надалі суд зобов’язав повернути вилучені гроші уповноваженій особі. Натомість обвинувачений, який на той час був працівником одного із відділень слідчого управління ГУ НПУ у Дніпропетровській області, передав гроші сторонній людині.

Розслідування цього злочину завершене і обвинувальний акт переданий до суду. Поліцейського обвинувачують за ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України. У разі доведення вини йому загрожує покарання у вигляді позбавленням волі на строк від 2 до 5 років, із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років після звільнення (і штрафом від 262 тисяч 750 до 788 тисяч 250 гривень/без такого).

Нагадаємо, раніше Державне бюро розслідувань повідомило про підозру начальнику одного з відділень поліції Кам'янського. Він вимагав хабаря у підприємця.

Також ДБР повідомило про підозру двом працівникам поліції Кам'янського. Досудовим розслідуванням з'ясовано, що 8 лютого 2020 року поліцейський із логістики та дільничний офіцер Дніпровського районного ВП Кам'янського ГУ НПУ в Дніпропетровській області застосували психологічне насильство до громадянина.

А ще в області судитимуть поліцейського, який отримав чверть мільйона хабаря. Заступник начальника — начальник слідчого відділення одного з ВП Дніпровського відділу поліції ГУ НПУ в Дніпропетровській області за 250 тисяч гривень мав закрити кримінальне провадження.

Олександр Воловоденко
Олександр Воловоденко журналіст, редактор
Джерело: Державне бюро розслідувань
Поділитися: