У Дніпрі ботоферма намагалася зірвати національну програму вакцинації в Україні

Фото: СБУ у Дніпропетровській області - фото 1
Фото: СБУ у Дніпропетровській області

У Дніпрі ліквідували ботоферму, яка працювала на замовлення кураторів з РФ. Потужність "ферми" — понад 5 тисяч ботів.

Російські куратори масово поширювали фейкову інформацію серед українських інтернет-користувачів. Так вони хотіли дискредитувати українську владу та зірвати національну програму вакцинації. Про це повідомляє управління СБ України у Дніпропетровській області.

Координатором і адміністратором виявленої ботоферми була жителька Дніпра. Її російські замовники облаштували робоче місце всім необхідним телекомунікаційним обладнанням і програмним забезпеченням. Його налаштування здійснювали дистанційно.

5000 облікових записів у фейсбуці - фото 189776

5000 облікових записів у фейсбуці
Фото: СБУ у Дніпропетровській області

Жінка "працювала" у спеціально орендованій для цього квартирі. Там вона адмініструвала понад 5 тисяч облікових записів у мережі "Фейсбук", які нібито належали громадянам України, хоча насправді використовували фейкові персональні дані.

Від замовників вона регулярно отримувала інформаційні "вкиди", які потрібно було "розганяти" через соцмережі. Крім того, зловмисниця мала активно створювати нові псевдопрофілі.

Оплату за свої послуги жінка отримувала через заборонені в Україні електронні платіжні системи.

Докази протиправної діяльності- фото 189778

Докази протиправної діяльності
Фото: СБУ у Дніпропетровській області

Проводиться досудове розслідування. Докази причетності окремих осіб до протиправної діяльності вилучено, зокрема комп’ютерне обладнання та сотні sim-карток мобільного оператора.

РекламаРаніше ми писали про те, що поліцейські Дніпропетровщини викрили інтернет-магазин синтетичних наркотиків.

Наріна Волнянська.
Наріна Волнянська. Редактор сайту 34.ua Випускниця факультету "Систем і засобів масової комунікації" ДНУ ім. О. Гончара в 2014 році. Працювала журналістом в міських інтернет-виданнях, а також модератором пресконференцій. Пишу новини про все, що відбувається в місті, області, країні та світі.

Реклама