У Дніпрі біля вулиці Кротова утворилося стихійне сміттєзвалище

14 січня, 17:40
У Дніпрі біля вулиці Кротова утворилося стихійне сміттєзвалище - фото 1

Стихійне сміттєзвалище біля житлових будинків. Балка неподалік вулиці Кротова завалена будівельним непотребом, старою технікою, та запчастинами. Місцеві хочуть прибрати її власноруч. Утім екологи застерігають: утилізувати сміття мають спеціалісти. Чи готова цим зайнятись міська влада?

Шини, сантехніка, та старі телевізори — і все це на березі річці. Балка біля Кротова завалена сміттям. Місцеві кажуть: з кожним роком непотребу все більшає.

Василь Андрійович працює двірником у гаражному кооперативі. Щодня прямує на роботу через балку. Тож, — каже, — намагається хоч трохи прибрати тут сміття.

«У мене сьогодні вихідний, але я все одно прийшов навести порядок. Іду, піднімаюся — і самому неприємно, ви ж бачите», — розповідає житель Дніпра Василь Малий.

Олександра мешкає у будинку поруч із балкою все своє життя. У ній, — розповідає, — малою гуляла із друзями і навіть купалась у річці. Утім дітей сюди не пускає, бо зараз на схилах багато скла та непотребу.

«Вона була досить чиста, тут були риби і жаби. Такого звичайно не було, просто не було такої кількості побутового сміття, тут була травичка, тут було гарно, зелено, проводили пікніки, нині це неможливо», — ділиться жителька Дніпра Олександра Дзюба.

Відео засміченої балки у соцмережі виклав Денис. Чоловік каже: готовий організувати людей, аби прибрати це місце.

«Доведеться всім нам ще разок зібратися дружно, все-таки хочеш-не хочеш, чекати від когось допомоги можна довго. І другий крок — нам доведеться стежити, щоб це ніхто не робив», — розповідає житель Дніпра Денис Святий.

Прибрати стихійне звалище вкрай важливо, — каже екологиня. Утім, робити це мають спеціалісти. Адже для кожного типу сміття є свій спосіб утилізації.

«Ті ж шини — вони потребують спеціалізованої утилізації, і, можливо, деякі елементи також, потрібно проходитись і обстежувати кожну ділянку окремо. Навіть після прибирання цього несанкціонованого сміттєзвалища, можливо цей рослинний покрив, який є природнім, він не відновиться», — пояснює екологиня Катерина Колесникова.

У мерії кажуть: сміття з балки неподалік Кротова вивозять регулярно. Востаннє — навесні минулого року.

«Це звалище внесене до реєстру. Ми збираємося його зачистити цього року. Звичайно, все буде залежати від фінансування. У програму ми це включили, програма ця є, контроль є», — повідомляє Олег Семенко, директор міського департаменту екологічної політики.

Нині в реєстрі департаменту екології — 327 незаконних звалищ. Близько 35-ти з них розташовані у балках Дніпра.

Поділитися: