У Дніпрі бібліотеки спишуть понад 70 тисяч книжок

У Дніпрі бібліотеки спишуть понад 70 тисяч книжок - фото 1

Міські бібліотеки Дніпра позбудуться більше 70 тисяч книжок. На списання підуть твори Хемінгуея, Толстого та технічна література.

Чому саме книг позбуваються? Та куди подінуть непотрібну вже літературу.: у смітник, на переробку чи аукціон? Дізнавалась Ніка Лобанська.

Секрети програмування минулого, електроніка 70-х років та бухгалтерський облік початку сторіччя. Уся ця література піде на утилізацію, кажуть бібліотекарі. Та заспокоюють: списуватимуть лише старі, зношенні й неактуальні книжки.

«Деякі книги до нас надходили в 50-60-70-ті роки. Їх читав не один читач, тому вони зношуються. Якщо взяти таку книгу, то хтось зможе і не захотіти її взяти, правда? Бо вигляд у неї не дуже привабливий. І вона розсиплеться просто, людина не зможе читати таку книжку», — розповіла завідуюча відділом обслуговування Центральної дитячої бібліотеки Ірина Мотречко.

Із 400 тисяч одиниць книжкового фонду Дніпра списати планують понад 70 тисяч. Окрім застарілої літератури, списуватимуть і твори, які мають більше 10 дублікатів. Утім заспокоюють: книги не викидатимуть. Геть зношені відправлять на переробку.

Також частину книжок віддадуть на благодійність, іншу й взагалі планують продати. У мерії кажуть: отримані кошти підуть на модернізацію міських бібліотек та закупівлю нової літератури.

«Ми будемо радитись із бібліотекарями, із читачами, і з усіма зацікавленими особами. І книгарнями, і книжковими магазинами та сформуємо певний запит на поповнення книжкового фонду. Жодна книга, це можу вас запевнити, яка може знайти свого власника, яка дійсно має цінність, її не буде утилізовано», — зазначив начальник управління культури міського департаменту гуманітарної політики Євген Хорошилов.

Аби продати бібліотечні книжки 6-го червня, у Парку Шевченка проведуть ярмарок просто неба. Де малеча зможе обрати палітурку до душі.

«Допоможемо діткам обрати ті книги, які зацікавлять до читання. Тому що культура робиться спільними зусиллями. І дуже класно, коли навколо культурного розвитку об’єднуються різні сфери суспільного життя: бібліотеки, книгарні, видавництва», — сказав власник книгарні Богдан Кулик.

Старі утилізувати, а неактуальні — замінити. Такої думки і психологи. Пояснюють: діти нині до бібліотек не ходять, бо книжки нецікаві.

Списання книжок проводять у Дніпрі не вперше. Замінювати бібліотечну літературу у МОН радять щороку.