У Дніпрі батьки залишили 8 дітей самих удома

У Дніпрі батьки залишили 8 дітей самих удома - фото 1

Родина — неблагополучна та перебуває на обліку у соціальних службах. Через неналежне виховання та відсутність нормальних житлових умов подружжя можуть позбавити батьківських прав.

Сусід неблагополучної родини живе неподалік. Чоловік каже, що там мешкає багатодітна родина. Двоє дорослих і вісім дітей — без води, тепла та світла. Усе відрізали за борги. На їжу грошей їм теж не вистачає.

«Я не раз бачив, коли двоє дітей ідуть з магазину і несуть півхліба. На 8 осіб, плюс двоє дорослих. На 10 осіб. Так можна нагодувати дітей? У Наташі — це вже другий чоловік. Від першого чоловіка у нее народився один хлопчик, а від другого — сім», — говорить житель вулиці Березанівської Михайло Капуста.

Усіх дітей забрали після чергового приїзду поліції. Батьки залишили малечу вдома, а самі пішли. Коли приїхала знімальна група 34 телеканалу — з будинку ніхто так і не вийшов.

Неблагополучну родину тут знає ледь не уся вулиця. Сусіди регулярно бачили дітей, які гуляли інколи навіть без одягу. А один із хлопчиків часто тікав з дому.

«Ніде не працюють. Ні він, ні вона. Жінці ніяк працювати, тому що вісім дітей, за ними треба доглядати. І чоловік теж не працює. Він не п’є. Наркотики — не знаю. Вона взагалі не п’є», — говорить голова правління садового товариства Микола Романський.

Родина поселилася на вулиці Березанівській, як кажуть сусіди, давно. І спочатку нічого не вказувало на те, що житиме з дітьми у нелюдських умовах.

«Мати її поїхала в інше місто, залишила їм усе. Будинок з водопроводом, опаленням, водою, зі світлом. Корова була, город був, паркан був, ворота були, хвіртка була. Все вони продали. Як вона пояснює, що їй треба утримувати дітей», — говорить житель вулиці Березанівської Борис Князев.

Зараз діти у лікарні. Медики кажуть, що серйозних проблем зі здоров’ям у них немає. У медзакладі малечу відмили та нагодували.

«Було доставлено 8 дітей, 5 з яких знаходяться у мене у відділенні з приводу вірусної інфекції. Діти були брудні, голодні… Зараз проходять обстеження та лікування», — говорить завідувач інфекційного відділення міської дитячої лікарні № 6 Олексій Кузьменко.

Родина стоїть на обліку та вже потрапляла у поле зору правоохоронців. Що з дітьми буде далі — вирішують соціальні служби.

«Їх подальша доля буде вирішуватися на засіданні комісії з питань захисту прав дітей. Якщо мати не буде вживати жодних заходів щодо змін умов проживання, то її можуть позбавити батьківських прав», — говорить прессекретарка Дніпровського районного управління поліції Ольга Кудрявцева.

Зараз на матір складено лише адмінпротокол за статтею про невиконання батьківських обов’язків.

Реклама

Раніше ми писали про те, що В'ячеслава Чорновола насправді вбили ударами кастета по голові.

Наріна Волнянська.
Наріна Волнянська. Редактор сайту 34.ua Випускниця факультету "Систем і засобів масової комунікації" ДНУ ім. О. Гончара в 2014 році. Працювала журналістом в міських інтернет-виданнях, а також модератором пресконференцій. Пишу новини про все, що відбувається в місті, області, країні та світі.

Реклама