У Дніпрі батьки скаржаться, що їхніх дітей не візьмуть на навчання

25 лютого, 18:58
У Дніпрі батьки скаржаться, що їхніх дітей не візьмуть на навчання - фото 1

Подали документи, стали в електронну чергу, а до першого класу — зась. У Дніпрі батьки скаржаться, що їхніх дітей не візьмуть на навчання. Мовляв, такі чутки пішли цього тижня. Хоча вони вже записалися на дошкільні курси. Як бути тим, чиї діти не зможуть вступити до першого класу до бажаної школи?

Донька Дмитра цього року мала піти до школи. Чоловік каже: ще в жовтні подали документи та стали в електронну чергу. Втім нещодавно дізналися, що першачків в їхній школі — не буде.

«Ми зустрічалися з класним керівником і вже домовлялися про додаткові ці дошкільні курси. Ось вони мали б розпочатися наприкінці цього місяця–на початку березня. Дізналися про цю неприємну звістку, що молодші класи можуть тут скасувати. Куди діватися батькам з дітьми, тепер не зрозуміло», — говорить батько майбутньої першокласниці Дмитро Литвин.

Не розуміє цього і пані Тетяна. Вона разом з іншими батьками зверталася до сусідніх шкіл. Каже: туди їхніх дітей не приймають, бо немає місць.

Зараз у 129-му закладі навчаються діти з першого до 11-го класу. Утім за освітньою реформою до 2024-го року це має змінитися. Закриють або початкову школу, або старшу. Та не задоволені цим батьки як першачків, так і учнів середніх класів.

Директорка каже: чи буде початкова школа з гімназією, чи гімназія з ліцеєм — говорити ще зарано. Рішення ухвалюватиме мерія. І додає: дошкільні курси скасували, бо — карантин.

«Сказати конкретно, звідки ця інформація взялась у наших батьків, мені складно. Але я ще раз повторюю: всі ці розмови є завчасні. Мапа ліцеїв, вона тільки формується», — каже директорка спеціалізованої школи № 129 Наталя Ширяєва.

Її зараз створюють у мерії. Саме чиновники і вирішуватимуть, чи стане заклад ліцеєм. Передусім оцінюватимуть розташування, вчителів, матеріально-технічну базу.

«Зараз вона створюється. Я ж чому кажу — тиждень–два–три. Тому що все-таки максимально треба знайти компроміс. Проєкт рішення буде оприлюднено на сайті міської ради. І тоді громадськість також зможе ознайомитися з цим проєктом», — говорить заступниця начальника управління освіти міського департаменту гумполітики Олена Яковенко.

Загалом у місті планують створити понад 30 ліцеїв. Тож така ситуація чекає й на інші школи Дніпра. У мерії заспокоюють батьків: якщо їхні першачки не потраплять до бажаного закладу — можуть обрати найближчий.

Поділитися: