У Дніпрі 10-річна дівчинка просила гроші на лікування на одній з вулиць міста: що сталося?

Сильно кашляла і говорила, що їй потрібні ліки, тому жебракує. 10-річну дівчинку із протягнутою рукою у Дніпрі днями помітили волонтери. Із температурою малу відвезли до лікарні. Де у цей час була мати? І що нині із дівчинкою? — дізнавалися журналісти "Деталей".

У Дніпрі помітили 10-річну дівчинку, яка стояла під супермаркетом на вулиці зі стаканчиком у руках, кашляла і прохала дати ій гроші на ліки. Після цього волонтери захотіли купити ій ліки та розпитали, що сталося.

Їм дитина розповіла — вона захворіла. А мати вдома, буцімто напідпитку. Тож школярка у такий спосіб сама дає собі раду. Діалог зафільмували на телефон. Жінка на відео перевірила дівчинці лоба. І припустила, що у неї температура. Тож дитину вирішили відвезти до лікарні.

«Дівчинка надійшла у стаціонар у стані середнього ступеня. Вона кашляла, лихоманки у неї не було. Скарг з приводу матері не надавала. Нікому із медичного персонала вона не казала, що її мати чимось ображає», — розказала лікарка педіатричного відділення Дитячої лікарні № 6 Лія Сегеда.

Згодом до медзакладу приїхали правоохоронці. Викликали і мати дівчинки. Їй, кажуть у поліції — тепер може загрожувати штраф.

«Відповідальність за невиконання батьківських обов'язків карається штрафом. Відповідно до статі 184 Адміністративного кодексу. Це від 50-ти до ста мінімумів доходів громадян. Це 850 — 1700 гривень», — зазначила речниця Патрульної поліції в області Людмила Копиленко.

Згодом із жінкою поспілкувалась і Служба у справах дітей. Там кажуть — раніше скарг на мати не було. Вона сама виховує не лише доньку, а і старшого сина. Тому постійно працює.

«Працює на двох роботах. Мешкає родина у чотирикімнатній квартирі. У дитини є своя кімната. Санітарний стан житла, звичайно, потребує покращення. Але в цілому — умови проживання задовільні», — розказала начальниця Управління служби у справах дітей міської центральної адміністрації Віта Касян.

А от удома ми застали лише бабусю дівчинки. Виходити до журналістів вона не схотіла. Але з-за дверей пояснила — розповідь про п'яну матір — вигадка. Чому таке утнула онука — не розуміє.

«Вона йшла зі школи. І пішла жебракувати. Це було в неї взагалі вперше у житті. Я не знаю, чому вона це зробила», — казала бабуся дівчинки.

За словами медиків, дитина у задовільному стані. Вона поки у лікарні. А в службі у справах дітей кажуть, забирати дівчинку в матері — наразі підстав немає. Але родину тепер точно контролюватимуть.

Раніше ми писали про те, що у Дніпрі до Дня святого Миколая збирають подарунки для дітей з малозабезпечених сімей.

Реклама

 

 

 

 

Айміна Арнаут
Айміна Арнаут Кореспондентка. Освіта: ДНУ ім. О. Гончара. Досвід роботи: 2,5 роки. Улюблені теми: тварини, стиль життя, природні та погодні явища, міжнародні новини.

Реклама