У Дніпра стартував 5-й етап "Бюджету участі"

21.05.2020, 18:33
У Дніпра стартував 5-й етап "Бюджету участі" - фото 1

Тим часом ініціативи минулого року вже працюють.

Одна з них — безкоштовні еко-пакети для собак. Про шлях від ідеї до реалізації дізнавався кореспондент 34 телеканалу.

Поводок, улюблена іграшка собаки і пакет. З таким набором Анастасія виходить на подвір’я зі своєю улюбленицею Мірою. Каже, що часто зустрічає сусідів із тваринами. І неприємні наслідки їх прогулянки бачить щодня.

«Люди просто не прибирають за своїми вихованцями. Вони бачать, що собака зробила всі свої справи, розвертаються і йдуть далі, як ні в чому не бувало. Багато хто аргументуює це тим, що “ну, це ж добриво, воно так якось переробиться”. Насправді, це не так. Ми пакетами користуємося. Купували спеціальні для собак», — розповідає власниця собаки Анастасія Тополь.


Сьогодні Анастасія приїхала до "Зооконтролю", аби отримати пакети безкоштовно. Головна умова — аби тварина була зареєстрована. Всього закупили 400 тисяч еко-пакетів. Вони з біодеградуючого матеріалу. Період розпаду — 3 роки.

«Минулого року виграв проєкт чудових хлопців “Візьми пакет — прибери за собакою”. На нас покладено функцію реалізувати цей проєкт. Все більше людей прибирають за своїми тваринами, вони розуміють, що це потрібно, що це правильно. З радістю беруть ці пакети», — ділиться співробітниця КП "Зооконтроль" Ірина Пономаренко.


Ініціатор проєкту Олександр каже, що взяти участь у програмі підказали друзі.

«Ми, як би, спочатку не планували подаватися на “Бюджет участі”. Ми просто записували ролики з власниками собак і намагалися рекламувати саму ідею прибирання за своїми вихованцями. Заявка наша виграла, ми отримали кілька сотень голосів підтримки», — згадує ініціатор проєкту Олександр Синиця.


Цьогорічний "Бюджет участі" вже розпочато. Програма має декілька етапів. Для початку необхідно сформувати кошторис ідеї. Далі — заповнити заявку на сайті "Бюджету участі". Наступний крок — розгляд місцевою радою. Потім усі подані ідеї потрапляють на голосування. У конкурсантів є 4 тижні, аби набрати якомога більше прихильників. Так визначають переможців, їх може бути декілька. Останній етап — втілення ідеї в життя.

Цього року на реалізацію проєктів-переможців виділять 31 мільйон гривень.

«Цього року ми маємо 3 типи проєктів. Це освітні, гуманітарні і муніципальні. Подати проєкт може кожен зареєстрований житель Дніпра віком від 16 років», — повідомляє директорка міського департаменту інноваційного розвитку Юлія Павлюк.


За 4 роки існування "Бюджету участі" дніпряни подали майже півтори тисячі проєктів. Із них 202 уже реалізовані.

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: