У дитячих садках оновили меню

11 лютого, 08:34
У дитячих садках оновили меню - фото 1

Сирно-морквяний пудинг, кнелі зі сметанно-томатним соусом та зрази з яловичини у вершковому маслі. Так годують у дитячих садочках Дніпра від початку року.

Нові страви почали обговорювати у соцмережах.
Чи подобаються такі смаколики дітям та чи не вдарила їх вартість по гаманцю батьків — дізнавалася кореспондент 34 телеканалу.

Смакувати не лише корисні продукти, а й смачні — дітям подобається. За харчування тридцяти п’яти тисяч маленьких дніпрян відповідає приватна компанія. Цьогоріч вона оновила страви у всіх садочках. Вихователі кажуть, діти майже нічого не залишають на тарілці.

"Скажеш «ось цю котлетку попробуй — це з Макдональдсу». Або сало «це ось намазка добра, вкусненька». Так вони їдять, їм подобається. Батьки питають, що давали і що ж так діти просять купувати", — розповідає вихователька дошкільного закладу № 338 Олеся Темченко.


Та меню не нове, кажуть у Держпродспоживслужбі. Деякі страви просто готують по-іншому або замінюють. Розробляють їх разом з лікарями, інженерами-технологами, батьками та завідувачами.

"Дійсно, є трохи там страви-заміни. Наприклад, раніше у меню запеченого гарбуза або страв з гарбузом практично не було. На сьогодні ми бачимо, що практикується запечений гарбуз, запечені яблука. А чому б ні. Це досить цікаві страви, які є корисними", — ділиться Неля Полюхович, начальниця відділу ГУ Держпродспоживслужби в області.


У садочках кажуть, із оновлених цьогоріч страв — гречана каша з овочами, вітамінний салат, овочеве рагу та зрази з яловичини. Меню повторюється кожні два тижні.

"Навчіться готувати ті страви, пропонуйте дітям ті страви, які є в дошкільному закладі. Зрозуміло, що дітки як тільки приходять, то якісь страви для них звичні, якісь незвичні. Але запропонувати різноманіття страв — наше завдання. Це і виховує смак дітей", — каже Оксана Тимошенко, завідувачка дошкільного закладу № 338.

Але з новими стравами зросли і ціни. У яслах вартість харчування збільшилася майже на три гривні у день. А у старших групах — на 6. Трохи менше ніж половину загальної суми сплачують батьки.

Наталія Пономаренко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: