У Чумаках відкрили збудовану "з нуля" амбулаторію

Фото: ДніпроОДА - фото 1
Фото: ДніпроОДА

У Чумаках Дніпровського району відкрили нову амбулаторію. Її звели "з нуля" у центрі села.

У 2021 році на Дніпропетровщині збудували понад півтора десятки сільських амбулаторій, розповів Іван Начовний. Медицину розвивають за програмою Президента України Володимира Зеленського "Велике будівництво".

«Чумаки відзначають День села. До свята мешканці отримали подарунок. Тепер поряд із домом мають новий медзаклад із сучасним обладнанням», – сказав заступник голови ОДА Іван Начовний.

У новій амбулаторії – кабінети лікарів, оглядова, маніпуляційна, кабінет щеплень. Є всі зручності для людей з інвалідністю.

«Раніше сільська амбулаторія тіснилася в старому орендованому приміщенні. Воно не відповідало стандартам якісної медицини. Не вистачало кабінетів та обладнання. Тепер – інша справа», – поділилася сільська голова Чумаківської громади Валентина Стець.

Для діагностики сімейні лікарі мають сучасне обладнання. Гематологічний аналізатор крові, апарат ЕКГ. Можуть порадитися із колегами з обласних лікарень за допомогою телемедичного комплексу. В їхньому арсеналі й експрес-тести на різні віруси.

Лікарі мають сучасне обладнання - фото 190952

Лікарі мають сучасне обладнання
Фото: ДніпроОДА

«Раніше по аналіз крові місцеві їздили до районної лікарні. А це кілометрів 30. Звичайно, було дуже незручно. Тепер усе можна зробити на місці. В амбулаторію приємно зайти, така краса! Справжня знахідка», – поділилася головна лікарка Підгороднянського центру первинної медико-санітарної допомоги Людмила Побігай.

В окремому крилі амбулаторії – житло для двох сімейних лікарів. Є кухня-вітальня, затишні спальні. Придбали і службове авто.

Придбали службове авто - фото 190953

Придбали службове авто
Фото: ДніпроОДА

«Тепер маємо таку красу! Кабінети світлі, просторі. Прийшовши сюди, людина вже відчуватиме себе краще», – поділилася місцева мешканка Валентина Гриценко.
«Я не могла повірити, що будівництво завершать так швидко. Нова амбулаторія – це впевненість у майбутньому, новий рівень життя. Люди знатимуть, що вони захищені, що вони в надійних руках. Тому що лікарі тут дуже гарні», – сказала відвідувачка амбулаторії Олена Хоменко.

Амбулаторія обслуговуватиме 3,5 тис. людей.

Реклама

Раніше ми писали про те, як проходить вакцинація у селах Дніпропетровщини.

Наріна Волнянська.
Наріна Волнянська. Редактор сайту 34.ua Випускниця факультету "Систем і засобів масової комунікації" ДНУ ім. О. Гончара в 2014 році. Працювала журналістом в міських інтернет-виданнях, а також модератором пресконференцій. Пишу новини про все, що відбувається в місті, області, країні та світі.

Реклама