Без землі: у Чумаках майже оформлена ділянка чоловіка зникла з кадастрової карти

22 червня, 19:30
Актуально
Без землі: у Чумаках майже оформлена ділянка чоловіка зникла з кадастрової карти - фото 1

Мав безкоштовно отримати два гектари землі, та раптом дізнався: ділянку можуть передати в інші руки. У таку ситуацію потрапив Олексій Погрібняк.

«Чумаківська селищна рада дала дозвіл нам на отримання цих земельних ділянок. Ми розробили документацію для їх отримання. Створили кадастрові номери на ці ділянки. Майже дійшли до кінця», – говорить житель Чумаків Олексій Погрібняк.Та отримати землю йому все ж не вдалося. Бо в останній момент ділянка, яку кілька місяців оформлював чоловік, зникла з кадастрової карти.

«Державні кадастрові реєстратори відправили ці земельні ділянки до архіву. Тим самим, фактично, прибрали їх з публічної кадастрової карти», – говорить житель Чумаків Олексій Погрібняк.

Тож щоб дізнатись, як це могло статися, Олексій прийшов на сесію сільської ради, де мали розглядати питання передачі земельних ділянок у приватну власність. Та всередину його не пускають, як і знімальну групу. Мовляв, через карантин.

«Рішенням депутатів ми обмежили кількість присутніх на сесії, а сесійна зала в нас дуже маленька», – говорить секретарка Чумаківської сільської ради Людмила Данилова.

А в сесійній залі, додають у сільраді, розглядали 120 земельних питань. Утім передачу цієї ділянки депутати не обговорювали через заборону суду.

Голова ж профільної комісії розповідає — на засіданні звернувся до депутатів. Хотів порушити питання цих земель. Та більшість обранців його не підтримала.

«Я склав депутатський запит, думав, що його рада підтримає. Звернутися до геокадастру, щоб отримати всю історію. Але після мого коментаря вставлено, що це нам не потрібно. Є суди, суди розберуться», – говорить голова постійної комісії з питань земельних відносин Чумаківської сільської ради Михайло Яценко.

Тим часом юристи Олексія Погрібняка оскаржуватимуть дії реєстраторів і в суді. Бо впевнені — вони незаконні.

«Це кримінальне правопорушення. І відомості про це кримінальне правопорушення вже внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Буде тривати розслідування. І за фактом кадастровий реєстратор понесе кримінальну відповідальність», – говорить юристка Ірина Моргун.

Телефоном представник державних реєстраторів відповів: стосовно цієї ситуації йому нічого не відомо.

«Я не знаю. Я не займався. Зверніться офіційно. І вам дадуть відповідь», – говорить державний кадастровий реєстратор Дніпровського району Олексій Кравчук.

Журналісти надіслали офіційний запит: чекаємо відповіді. Олексій же сподівається, що йому таки вдасться оформити землю.

Реклама

Реклама