У Чаплях змило місцеве кладовище: хто повинен відновити поховання та дорогу?

Фото: Інформатор  - фото 1
Фото: Інформатор

Вода змітала все на своєму шляху. Мул, бруд та землю несло на подвір’я приватного сектора, а жителі почали скаржитись на трупний сморід.

Через воду у Чаплях біля кладовища утворилося двометрове провалля, а на самому цвинтарі повалило плити та просів ґрунт. Потоками води виривало ціли шмати землі.

Бруд разом із гіллям та мулом з кладовища несло вниз на подвір’я місцевих жителів.

Мешканці зверталися до мерії. Просили залатали дорогу і вирити траншею, яка б відводила воду. Чиновники намагались заспокоїти людей, мовляв, провалля засиплють. Проте ливнівки повинна робити Любимівська громада, бо воду на цвинтар несе з полів, які належать ОТГ.

У громаді відповіли, що дренажна система є. Та їй уже понад пів століття. І додають: радо б її відновити, але не можуть. Бо і поля у приватній власності, і грошей ОТГ не має. Обласні чиновники пояснюють: за умовами децентралізації гроші на відновлення дренажної системи громада має виділити сама. Якщо ж їх не вистачає — можуть попросити у сусідів.

Реклама

Так комунальники підрахували: із 13 гектарів кладовища від паводка постраждала десята частина. Та дорогу обіцяють зробити вже цього тижня. А от відновлення поховань на цвинтарі — справа родичів померлих, підкреслили владці.

Реклама