У Білорусі виконали вимогу України та відпустили незаконно затриманих волонтерів

Фото: ru.delfi.lt - фото 1
Фото: ru.delfi.lt

Президент України Володимир Зеленський закликав "сусідів" до мирного вирішення конфлікту з мітингувальниками.

У Білорусі після того, як МЗС України зажадало не порушувати закон щодо наших громадян, зі слідчих ізоляторів випустили незаконно затриманих українських волонтерів. Про це на своїй сторінці в соціальній мережі написав Президент України Володимир Зеленський.

Так, на свободу відпустили затриманих 12 серпня в центрі Мінська волонтерів Євгенія Васильєва та Костянтина Рєуцького. Звільнили також Оксану Алешину. З Білорусі українці висвітлювали для преси мітинги, які проходять у різних містах Республіки. Крім того, вирішується питання про звільнення українця Романа Шишка, що знаходиться в одному з ізоляторів Бреста.

«Україна вміє захищати своїх громадян і завжди це робить. Однак ми закликаємо наших білоруських колег категорично утриматися від незаконних затримань і насильства. Нам дійсно небайдуже. Ми дійсно переживаємо за все, що відбувається в Білорусі», — додав Президент України Володимир Зеленський.

Зазначимо, масові протести в Білорусі тривають уже шостий день. За інформацією місцевої преси, правоохоронці на акціях затримали понад шість тисяч осіб, частина з них позбавлена волі незаконно.

За час протестів офіційно відомо про двох загиблих. Ще сотні людей отримали травми різного ступеня тяжкості, про що свідчать численні фото- та відеозвіти, опубліковані в Мережі. Республікою згодом прокотилася хвиля страйків на промислових підприємствах — робітники відмовилися виходити на зміни. Сам же нині діючий Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що обставини в країні контролюють білоруські конкуренти.

«Трудові колективи — це основа нашої країни. Ви мою позицію знали та знаєте. За час пандемії, коли я практично заборонив звільняти людей, викидаючи їх на вулицю. Важко, складно, але і зараз непросто. Молодці будівельники, у них простіша ситуація, вони всі зайняті справою. Але, тим не менш, намагаються і будівельників там качнути і так далі. Наша позиція однозначна: ми в тяжкі часи пандемії нікого не нахиляли, не змушували. І тут теж ми нікого не повинні тримати», — зазначив Олександр Лукашенко.

Ситуацію прокоментувала і головна конкурентка Лукашенка на президентських виборах Світлана Тихановська. Вона закликала владу припинити кровопролиття.

«Білоруси ніколи більше не захочуть жити з колишньою владою. У його перемогу більшість не вірить. Захищати наш вибір потрібно законними, ненасильницькими способами. Мирний вихід громадян на вулицю влада перетворила в криваву бійню. Нам потрібно зупинити насильство. Я закликаю владу припинити це і піти на діалог. Я прошу всіх мерів міст 15 і 16 серпня виступити організаторами мирних масових зібрань», — розповіла у відео Світлана Тихановська.

Раніше ми писали, що жителі Білорусі висловилися про зіткнення з ОМОНом: за їхніми словами, велика частина громадян не готова чинити опір.

Максим Журавель
Максим Журавель журналіст, редактор

Реклама