У Білорусі тривають акції протесту

17 серпня, 11:50
У Білорусі тривають акції протесту - фото 1

Вимоги протестувальників незмінні — відставка Олександра Лукашенка, звільнення всіх затриманих на попередніх мітингах і притягнення до відповідальності правоохоронців, які брали участь у силових розгонах демонстрацій, а також знущаннях над затриманими.

Учорашні події почалися ыз загальногромадянського маршу "За свободу". Його головна акція пройшла в Мінську, але люди вийшли на вулиці й у таких населених пунктах, як: Береза, Жлобін, Брест, Кобрін, Гродно, Гомель, Мозир, Орша, Могильов, Свіслочь, Світлогорськ, Столін, Пінськ, Браслав, Івацевичі, Воложин, Молодечно, Костюковичі, Червень, Стовбці, Пашковічі, Барановичі, Бобруйськ, Міори, Дорогичин, Вовковиськ, Пружани, Білоозерськ, Смолевичі, Сморгонь, Клецьк, Новополоцьк, Мости, Жабинка, Заславль, Жодіно, Ліда, Логойськ, Мар'їна Горка, Зельва , Івенець, Полоцьк, Чаус, Раков, Крічев, Річиця, Борисов, Шклов, Кругле, Новогрудок, Бихів, Телехани, Хотимськ, Лунинець, Черіков і Солігорськ. За інформацією Telegram-каналу "NEXTA Live", який є головним інформаційним рупором протесту, на мітинги по всій країні вийшли понад 500 тисяч осіб.

Протестний Мінськ, 16 серпня 2020 року, джерело фото — Telegram-канал "NEXTA Live"

Паралельно акції загальногромадянського маршу "За свободу" — на площі Незалежності в Мінську проходив мітинг на підтримку Олександра Лукашенка. На який приїхав і він сам.
Під час свого виступу Лукашенко звинуватив, зокрема, Україну у втручанні у внутрішні справи Білорусі.

«Хтось хоче нових виборів. За вікно подивіться — НАТОвські війська брязкають гусеницями біля наших кордонів. Литва, Латвія, Польща і, на жаль, наша рідна Україна закликають провести нові вибори. Якщо ми підемо на поводу у них, ми підемо у штопор і ніколи не стабілізуємо наш повітряний корабель. Ми загинемо як нація», — сказав Лукашенко.


Також Олександр Лукашенко назвав мітингувальників проти нього — "щурами". Заявив, що якщо його "загублять", то це "буде початок кінця". І не поскупився на образи на адресу України, на додачу до згаданих вище звинувачень.

«Ви завжди будете, як в Україні, як в інших країнах, стояти на колінах і молитися на невідомо кого», — сказав політик.


Щодо кількості людей, які прийшли підтримати Лукашенка, курсує суперечлива інформація. За версією самого Олександра Лукашенка, на демонстрацію прийшло від 50 тисяч осіб. Верхню планку встановило вже білоруське державне телебачення — 70 тисяч осіб. Міністерство внутрішніх справ заявило про 65 тисяч учасників. А портал TUT.BY за допомогою сайту "MapChecking" порахував, що на підтримку О. Лукашенка зібралися від 10 тисяч до 31 тисячі людей (залежно від щільності натовпу).
Також журналісти, які були допущені на площу Незалежності, повідомили, що учасників мітингу звозили на нього автобусами з інших міст.


Уже сьогодні в Білорусі розпочався загальнонаціональний страйк. До нього приєдналися працівники заводу "Белкард" в Гродно (найбільший виробник компонентів для автомобілів всіх типів і модифікацій у Білорусі), "Білоруськалій" у Солігорську і його дочірніх підприємств ("Реммонтажстрой" і "Калійспецтранс"), Мінського електротехнічного заводу, державних телеканалів "ОНТ" і "Білорусь 1", Республіканського науково-практичного центру "Кардіологія" в Мінську, Білоруського автомобільного заводу в Жодіно, Мінського тракторного заводу, Білоруського металургійного заводу в Жлобіні й "Гроднопромстрой".
Також біля Мінського заводу колісних тягачів зібралася демонстрація проти Лукашенка, який прибув на територію підприємства, щоб зустрітися з його робітниками. Налаштованих проти політика співробітників заводу на зустріч намагалися не допустити, але в натовпі все ж знайшлися люди, які закликали Олександра Лукашенка піти у відставку.

У Білорусі тривають акції протесту - фото 127685

Виконувати вимоги протестувальників О. Лукашенко все ще не збирається і заявив, що повторних виборів президента не буде. Автори Telegram-каналу "NEXTA Live" відреагували на цю заяву політика однією фразою — "ну-ну".

Олександр Воловоденко
Олександр Воловоденко журналіст, редактор
Поділитися: