У Білорусі пройшла інавгурація Олександра Лукашенка

23 вересня, 14:38
У Білорусі пройшла інавгурація Олександра Лукашенка - фото 1

Церемонія відбулася в мінському Палаці незалежності, який є офіційною резиденцією Президента Республіки Білорусь.

Чутки про інавгурацію Лукашенка з'явилися вчора ввечері. Telegram-канал "NEXTA Live" припустив, що церемонія пройде сьогодні або 27/28 вересня. До сьогодні нової інформації щодо інавгурації не з'являлося. Як повідомляє портал TUT.BY, станом на 10:00 23 вересня ні іноземні посли, ні міністри, з якими вдалося зв'язатися журналістам, про інавгурацію нічого не чули. Але вже о 10:57 "NEXTA Live" повідомив про перекриття центру Мінська і показав помічений у місті кортеж Олександра Лукашенка. Об 11:22 Telegram-канал "NEXTA Live" написав про те, що в Палаці незалежності знаходиться рота почесної варти і близько 700 осіб гостей — колишніх посадових осіб, членів обох палат білоруського парламенту, керівників держорганів, місцевих органів влади, державних ЗМІ, діячів науки, культури і спорту.

У Білорусі пройшла інавгурація Олександра Лукашенка - фото 133939

А об 11:33 стало відомо про завершення процедури інавгурації Лукашенка — поклавши праву руку на Конституцію, він виголосив присягу білоруською мовою, підписав акт про прийняття присяги та прийняв із рук голови Центральної виборчої комісії Лідії Єрмошиної посвідчення Президента Республіки Білорусь. Як згадано вище, інавгурація ніяк не анонсувалася, ніде не транслювалася (що є порушенням білоруського законодавства), а місце і час її проведення трималися в таємниці. Як реакцію на інавгурацію, білорусів закликали сьогодні ввечері вийти на вулиці. Але акції протесту почалися майже відразу після церемонії — на вулиці вийшли жителі Мінська та студенти в місті Гомель.

А міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс на своїй сторінці у Twitter назвав інавгурацію таким же фарсом, як і так звані вибори 9 серпня 2020 року.
Його підтримав колега зі Словаччини Іван Корчок, який заявив, що Олександр Лукашенко не має ніякої легітимності, щоб керувати Білоруссю.
Ще до них приєднався голова МЗС Естонії Урмас Рейнсалу. Дипломат сказав, що інавгурація Лукашенка йде врозріз із усіма принципами демократії і він явно втратив свій мандат.

Мінськ та Гомель

Нагадаємо, раніше Верховна Рада ухвалила заяву щодо ситуації в Білорусі. У тексті постанови зазначено, що український Парламент вважає, що президентські вибори в Білорусі не були ні вільними, ні чесними.

Олександр Воловоденко
Олександр Воловоденко журналіст, редактор
Поділитися: