У Білорусі дванадцятий день тривають мітинги проти Олександра Лукашенка

21 серпня, 10:43
У Білорусі дванадцятий день тривають мітинги проти Олександра Лукашенка - фото 1

Після недовгого затишшя влада знову почала протидіяти демонстрантам.

Державному прикордонному комітету Республіки Білорусь було доручено посилити охорону державного кордону та "перекрити фінансові потоки і канали, спрямовані на фінансування протестів". А Комітету державної безпеки доручили виявляти і припиняти дії організаторів мітингів і теж "розкривати канали фінансування".
Також перестав виходити на зв'язок член страйкового комітету ВАТ "Білоруськалій" Дмитро Куделевіч і нібито затримали голову страйкому МАЗ'у Євгена Бохвалова.
Потім варто наголосити на тому, що генеральний прокурор Білорусі Олександр Конюк заявив про порушення кримінальної справи за фактом створення Координаційної ради. Незабаром після цього в Слідчий комітет були викликані Максим Знак та керівник стачкомітету МТЗ Сергій Дилевський, які є членами Координаційної ради.
Незважаючи на кримінальну справу про "захоплення влади" і звинувачення в нібито заподіянні шкоди національній безпеці Білорусі, Координаційна рада вчора оголосила про початок своєї роботи в Мінську. У її керівництво увійшов вже згадані Знак та Дилевський, дипломат та колишній міністр культури Білорусі Павло Латушко, Марія Колеснікова (представниця штабу Світлани Тіхановської), Ольга Ковалькова (довірена особа С. Тіхановської), юристка Лілія Власова і нобелівська лауреатка Світлана Алексієвич.

У Білорусі дванадцятий день тривають мітинги проти Олександра Лукашенка - фото 128637

20 серпня люди вийшли на вулиці Мінська, Мозиря, Заславля і Кобрина. А до страйку приєдналися співробітники середньої школи № 27 в Бобруйську.

У Білорусі дванадцятий день тривають мітинги проти Олександра Лукашенка - фото 128635
Протест у Мозирі (джерело фото - Telegram-канал "NEXTA Live")

І вже на сьогодні, 21 серпня, було анонсовано декілька акцій протесту. З шести і до восьмої вечора в Мінську пройде "Ланцюг покаяння". Автори каналу "NEXTA Live" анонсують його як довгий ланцюг від лісового урочища Куропати (місця масових розстрілів і поховань жертв НКВС СРСР в 1937-1940 роках) і до "центру ізоляції правопорушників" в 1-му провулку Окрестіна, де були зафіксовані знущання над затриманими демонстрантами. Також з 18:00 по столиці почнуться "Пробки солідарності". За задумом організаторів акції, о шостій вечора автомобілісти по всьому Мінську повинні зупинитися і посигналити мінімум 10 хвилин.

У Білорусі дванадцятий день тривають мітинги проти Олександра Лукашенка - фото 128636

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що в Білорусі проходять акції протесту.

Також протестний рух Білорусі оголосив "перепочинок". Але мітинги і страйки на підприємствах все одно продовжилися.

А ще Рада ЄС провела відеосамміт по ситуації в Білорусі. За його підсумками була прийнята низка рішень.

Олександр Воловоденко
Олександр Воловоденко журналіст, редактор
Поділитися: