У бельгійському Брюсселі сталися заворушення через смерть мігранта

Джерело зображення - AP Photo (Francisco Seco) - фото 1
Джерело зображення - AP Photo (Francisco Seco)

Унаслідок сутичок між протестувальниками та поліцією постраждали 6 людей, а ще 112 були затримані правоохоронцями.

Як повідомляє hromadske.ua, все розпочалося з того, що ввечері 9 січня поліцейські вирішили зупинити молодих людей, які зібралися натовпом біля привокзальної площі Брюсселя, що порушувало антикоронавірусний карантин. Правоохоронці почали перевіряти документи у молодиків, але один із них спробував утекти. 23-річного втікача на ім’я Ібрагім затримали та відвезли до відділення поліції. Там Ібрагім Баррі знепритомнів через, імовірно, зупинку серця. Поліцейські викликали "швидку", але медикам не вдалося врятувати хлопця, і він помер у лікарні. Родичі загиблого запідозрили правоохоронців, якщо не в убивстві, то у недбальстві, яке призвело до смерті хлопця.

Реклама

Вони закликали людей вийти на мирний протест, до якого 13 січня долучилися приблизно 500 людей. Під час мітингу частина демонстрантів почала кидати камінням у поліцейських і підпалила поліцейський відділок комуни Сінт-Йост. Почалися сутички, під час яких стався напад навіть на короля Бельгії Філіпа, що проїжджав неподалік від місця заворушень. Влада відреагувала на ці події критикою. Міністерка внутрішніх справ Бельгії Аннеліс Верлінден назвала "вандалізм, підпали, закидування поліції каміння — неприйнятними". Але вона також запевнила журналістів і громадськість у тому, що смерть Ібрагіма Баррі розслідується. Розглядається версія ненавмисного вбивства.

Джерело зображень — AP Photo (Francisco Seco)

Нагадаємо, раніше у США віцепрезидент відмовився відстороняти від влади Дональда Трампа. Майк Пенс заявив, що відсторонення від влади чинного президента Трампа до інавгурації нового голови держави не відповідає інтересам Сполучених Штатів.

Реклама