У Авіаторському труять собак

У Авіаторському труять собак - фото 1

Люди скаржаться, за два тижні — постраждали вісім домашніх тварин. У них — судоми по всьому тілу та слабкість. Деяких врятувати не вдалося. Хто труїть та як розпізнати, що ваш улюбленець з'їв щось не те?

Йоркширський тер'єр на ім’я Барон виконує команди, грається і бігає навколо господарки. Та ще тиждень тому лікарі не давали йому шансів на виживання. Собака чимось отруївся на вулиці. Кричав та непритомнів.

«Зараз на довгому лікуванні, ми лежали там два дні в реанімації. Нам робили крапельниці, нас промивали. Я настільки наплакалась, я вам просто передати не можу», — розповідає власниця Барона Світлана Арсеньєва.

Наступного дня те саме трапилося з Альфою. Вона пройшла курс навчання у кінологів та гуляє в наморднику. Як тварина отруїлася — власниця може лише припускати.

«Мабуть собака просто понюхала. Хвилин через 40 почалася блювота. Мабуть ми не сильно багато отримали кількість цієї отрути, тому відбулися легким переляком. Дійшло до того, що я з собакою боюся відпускати дитину. Тому що навіть саме може дитина нахилитися за тією ж палицею і іграшкою, і вона отримає ті ж симптоми отруєння», — ділиться власниця Альфи Лариса Віцкаль.

Та от врятувати домашнього улюбленця вдалося не всім.

Людмила показує фото 7-річного Марсика. Його лікували два тижні, та все марно.

«Почали лікувати очі, очі вилікували і почали в процесі лікувати лапки, практично відновили лапи, але вийшов абсцес. Камери фіксують, у мене повністю беруть весь цей перехрестя. На них видно силуети людей, які крутяться біля цих троянд. Це жінки», — втратила собаку Людмила Розовєнко.

Від обприскування троянд — тварина навряд чи може загинути, каже ветеринар. Найчастіше труять — протитуберкульозними препаратами чи так званою щурячою смертю. Та врятувати улюбленця реально. Якщо звернутися до клініки менш ніж за годину після появи симптомів.

«Потрібно спробувати витягти з пащі те, що собачка з'їла, якісь заходи власник навряд чи встигне прийняти. Як би оптимально викликати блювоту, але марганцівка, яка була у вільному доступі, зараз її не купити. Потрібно терміново везти тварину в клініку», — розповідає ветеринарка Надія Кацемба.

Власниця Барона написала заяву до поліції, аби знайшли тих, хто труїть тварин. До неї долучилися місцеві жителі. Зібрали понад сотню підписів.

Із початку року правоохоронці отримали 293 повідомлення щодо жорстокого поводження із тваринами. Заява від жителів Авіаторського — вже у Шевченківському відділенні поліції.

«Наразі поліцейські перевіряють інформацію, викладену в заяві. За результатами цієї перевірки буде прийняте законне рішення», — повідомляє Аліна Стадник, речниця Дніпровського відділу поліції.

Якщо зловмисників знайдуть — їм загрожує кримінальна відповідальність – від штрафу до 3 років обмеження волі.

Реклама