У 55 лікарень України передали пристрої для моніторингу рівня цукру в організмі

26.06.2020, 18:42
У 55 лікарень України передали пристрої для моніторингу рівня цукру в організмі - фото 1

Серед них і Дніпровська міська клінічна лікарня № 9.

Сучасне устаткування для медзакладу закупила компанія «Ново Нордіск» - лідер лікування цукрового діабету у світі.

«Іноді пацієнт переносить важку гіпоглікемію і в денний час, і дуже небезпечно в нічний, але не помічає цього, не відчуває. Після їжі рівень глюкози в крові буває неконтрольовано підвищується, що дуже шкідливо. Тому, щоб всі ці моменти виявити, була створена ось така система постійного моніторингу глюкози в крові. Ось зараз таку систему ми отримали завдяки компанії “Ново Нордіск”», - сказала експертка з ендокринології міського департаменту охорони здоров'я населення Лариса Пастарус.


Нове обладнання дозволяє моніторити показники цукру протягом доби. Результати передаються на монітор, і лікарі можуть проаналізувати стан пацієнта, враховуючи результати щоденного спостереження цукру протягом тижня.

«Встановлення сенсору проходить абсолютно безболісно для пацієнта. Є спеціальний пристрій, який дозволяє ввести сенсор під шкіру для того, щоб він міг вимірювати рівень глюкози в крові. Ми зарядили систему, легке натиснення руки, клацання, і - стоїть на місці», – продовжує Лариса Пастарус.


Прилад пацієнту не заважає, каже лікар. До того ж у нього не проникає вода. Із цим сенсором навіть можна плавати у басейні. І головне – цілодобово контролювати рівень цукру у крові. Медики кажуть, це вкрай важливо, бо показники у пацієнтів з діабетом змінюються постійно. Наприклад, під час сну людина може навіть не здогадуватися про те, що цукор зависокий або занизький. А прилад цю інформацію зчитує.

«Велике спасибі компанії “Ново Нордіск”, яка дозволила мати нам у відділенні систему постійного моніторингу рівня глюкози в крові. Таку ж систему отримало і дитяче відділення. І тепер ми зможемо працювати, більш глибоко дізнаючись проблеми наших пацієнтів», - ділиться Лариса Пастарус.


Якщо рівень цукру у крові контролювати, то з діабетом можна жити повноцінно, без обмежень. А постійний моніторинг – це не просто показники глюкози, це можливість вчасно підібрати потрібне лікування.

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: