У 26-й окремій Дніпровській бригаді новобранці урочисто склали Військову присягу

Фото: ДніпроОДА - фото 1
Фото: ДніпроОДА

В Україні – весняний призов. У 26-й окремій Дніпровській бригаді понад 70 новобранців склали присягу на вірність українському народові. Урочистості – з нагоди Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

«Військова присяга – знаменна подія для кожного чоловіка. А ще – відповідальний крок. Впевнений: сьогоднішній клятві юнаки будуть вірні все життя. Бажаю їм козацького завзяття, мужності та стійкості. Нехай служба буде в радість», – зазначив заступник голови Дніпропетровської ОДА Леонід Березинський.

Протягом квітня в області на строкову службу призвали 511 хлопців віком від 18 до 27 років. У 26-й окремій Дніпровській бригаді присягу на вірність українському народові склали понад 70 новобранців.

Їх призвали з Херсонської, Миколаївської, Одеської областей. Тепер на півтора роки військова частина стане для них рідною домівкою.

«Військова служба робить із хлопця чоловіка. Присяга – перша сходинка на довгому і відповідальному шляху. Та насамперед – клятва воїна бути вірним сином свого народу», – сказав начальник відділення 26-ї окремої Дніпровської бригади Олександр Варич.

Складання присяги приурочили до пам’ятних травневих дат: Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

26-а окрема Дніпровська бригада має славетну історію. Її сформували ще у 1941-му. Спочатку мала назву «Кенігсберзька» – за участь у боях за однойменне місто-фортецю.

Нині бригада – структурний підрозділ Державної спеціальної служби транспорту. Майже 200 військових 26-ї окремої – учасники АТО/ООС.

Історія вчить: українці перемагають, коли разом захищають найдорожче.

«Сподіваюся, в армії наберуся мужності, подорослішаю. У планах – залишитися на службі за контрактом. Зроблю все можливе, аби стати гідним сином України», – поділився солдат Олег Посатецький.

Урочистості завершилися маршем. До нього хлопці ретельно готувалися, відточували кожен крок.

«Багато тренувалися. Навіть важко було. Марширували щодня, аби сьогодні гарно пройти. Та воно того варте. Присяга – це і свято, і перший важливий крок у житті», – сказав солдат Микита Сербін.

На честь свята – концерт військового оркестру. Весняний призов триватиме до кінця червня. Загалом на Дніпропетровщині планують призвати 1340 новобранців.

Фото: ДніпроОДА - фото 168967

Фото: ДніпроОДА
ДніпроОДА

Фото: ДніпроОДА - фото 168968

Фото: ДніпроОДА
ДніпроОДА

Фото: ДніпроОДА - фото 168969

Фото: ДніпроОДА
ДніпроОДА

Фото: ДніпроОДА - фото 168970

Фото: ДніпроОДА
ДніпроОДА

Фото: ДніпроОДА - фото 168971

Фото: ДніпроОДА
ДніпроОДА

Фото: ДніпроОДА - фото 168972

Фото: ДніпроОДА
ДніпроОДА

Фото: ДніпроОДА - фото 168973

Фото: ДніпроОДА
ДніпроОДА