У 2020-му державною компенсацією на інсуліни скористалися 20,4 тис. діабетиків області

У 2020-му державною компенсацією на інсуліни скористалися 20,4 тис. діабетиків області - фото 1

Держава допомагає хворим на діабет придбати інсулін. Компенсує вартість препарату повністю або частково. Цією допомогою користуються і жителі Дніпропетровщини. У 2020-му році медики регіону виписали понад 255 тис. таких рецептів – для 20,4 тис. пацієнтів.

Про це повідомили у департаменті охорони здоров’я облдержадміністрації.

«Хворі на діабет І типу жителі області отримують життєво необхідний для них препарат – інсулін – безкоштовно. Все – за державною програмою реімбурсації. Доплачувати доводиться лише в окремих випадках. Наприклад, коли пацієнт бажає використовувати дорожчий за призначений лікарем аналог, – зазначили в департаменті охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА. – Минулого року держава відшкодувала аптекам регіону за препарати інсуліну майже 149 млн грн».

Аби почати отримувати інсулін безкоштовно чи зі знижкою, необхідно звернутися до сімейного лікаря. Він направить до ендокринолога, і той уже випише рецепт. Із ним слід звернутися до аптеки, що долучилася до програми реімбурсації. Нині таких в області 93.

Загалом у медзакладах регіону зареєстровано 20 390 хворих на цукровий діабет І типу. Із них 937 – діти. Саме такі пацієнти потребують щоденних ін’єкцій інсуліну.

Жителі області, які страждають на діабет ІІ типу, отримують медпрепарати за програмою "Доступні ліки".