Трьох співробітників СБУ підозрюють у викраденні та катуванні людини

Трьох співробітників СБУ підозрюють у викраденні та катуванні людини - фото 1

Співробітників СБУ звинувачують у незаконному утриманні та вимаганні грошей в іноземця.

У незаконному утриманні та вимаганні грошей в іноземця підозрюють двох співробітників центрального апарату Служби безпеки України та одного працівника територіального підрозділу Служби. Про це повідомляє Державне бюро розслідувань.

Затриманий правоохоронцями працівник IT-сфери нібито розшукувався правоохоронними органами Російської Федерації за вчинення злочину на території вказаної держави.

Співробітники СБУ вимагали у іноземця 200 тисяч доларів, після того як, у жовтні 2020 року незаконно затримали його та тривалий час утримували, щоб залякати. Також потерпілого били, оскільки хотіли швидше отримати гроші. Крім того, співробітники СБУ незаконно проникли до житла чоловіка, звідки викрали та привласнили його особисте майно.

Затриманий не мав такої суми і домовився розрахуватись із правоохоронцями біткоїнами. Отримавши 7,5 біткоїна, що у грошовому еквівалентні становило 2,1 млн грн, співробітники СБУ підробили документи щодо часу та обставин затримання іноземця і передали його органам Нацполіції.

У серпні 2021 року співробітників СБУ відсторонили від їх посад та призначили домашній арешт. Один підозрюваний знаходиться під вартою. Усім співробітникам СБУ повідомлено про підозру за статтями насильницького зникнення, крадіжки, поєднаної з проникненням у житло, грабежі, вимаганні та перевищенні влади працівником правоохоронного органу (ч. 1 ст. 146-1, ч. 3 ст. 185, ч. 2 ст. 186, ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 189, ч. 3 ст. 365 КК України).

Чоловікам загрожує строк до 12 років з конфіскацією майна.

Раніше ми повідомляли, що на Дніпропетровщині голову сільради спіймали на хабарі.

Реклама

Реклама