Третю хвилю Covid-19 подолали, та на осінь медики прогнозують нову битву із хворобою

Третю хвилю Covid-19 подолали, та на осінь медики прогнозують нову битву із хворобою - фото 1

Аби цього не сталося в Україні, медики просять нас не розслаблятися.

Третю хвилю коронавірусу в Україні подолали. Кількість хворих потроху зменшується. Та от восени на нас чекатиме вже ковід-21, прогнозують медики. І говорять про новий удар вірусу.

І, мабуть, вперше за півтора року – маємо добрі новини про коронавірус. Україна подолала третю хвилю ковіду. На Дніпропетровщині кількість хворих зменшується. А на мапі України взагалі не залишилося червоних і майже помаранчевих зон карантину. Чи можна сказати, що ми перемагаємо вірус? Напевне ще зарано. Адже на осінь медики прогнозують нову битву із хворобою.

З місяць тому Україна горіла у коронавірусі. Реанімації були переповнені, карантин не спадав, вакцини не вистачало. Та сьогодні – ситуація змінилася.

Відгуляли травневі свята і пішли прищеплюватися. Так родина Михайленків вирішила захистити себе від ковіду.

"Імовірність отримати наслідки, навіть нехай найлегші, від потенційної хвороби - вони вище, ніж якісь ефемерні труднощі", - говорить Іван Михайленко.

Тож минулої п’ятниці Іван взяв дружину і тещу за руки і пішов з ними до лікарні. Там отримали ін’єкцію Астразенеки. Швидко і майже безболісно. От тільки потім, розповідає Іван, побічні ефекти таки були.

"Десь після 8 годин після вакцинації, почала потихеньку рости температура, особисто у мене вона дійшла до 37,8. Виходить вона протрималася близько 12 годин. І після цього вона миттєво впала", - розповідає Іван.

Та наслідки від вакцини – ніщо порівняно з тим, як змушує боротися за життя коронавірус. Так про свої відчуття кажуть Любов та Олексій, пацієнти ковідного відділення Мечникова. Вони потрапили до реанімації на великодні свята.

Зараз їм уже краще, говорять медики. А ситуація у відділеннях – потроху стабілізується. ліжка звільняються, пацієнтів меншає.

"В даний час - сплеск захворюваності ми не бачимо. Кількість хворих в Мечникова почала зменшуватися", - говорить генеральний директор ОКМ ім. Мечникова Сергій Риженко.

І саме тому днями Дніпропетровщина перейшла до жовтої зони. Ба більше, на мапі України не залишилося червоних, і майже помаранчевих карантинних секторів. Там одна Миколаївщина.

Що допомогло? Маски, дистанція та імунізація, - кажуть медики. Адже щеплення роблять уже четвертий місяць. І за цей час Дніпропетровщина здійснила найбільше ревакцинацій у всій Україні.

Ревакцинація – це повторне введення вакцини, яке допомагає організму підтримувати сили і продовжувати формувати імунітет проти вірусу.

Тобто наш регіон увів найбільше других доз. Рейтинг опублікувала Рада національної безпеки і оборони. На другому місці – Вінницька область, а на третьому – Миколаївська.

Тим часом Україна відкриває черги на щеплення всім, хто записався онлайн.

"Всі громадяни України, які зареєструвались через портал «Дія» зможуть отримувати вакцину, назвем це та – у порядку живої черги", - каже Прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
"У нас у списку в «Дії» більше 35 тисяч записаних по області. На сьогодні на ранок проведено більше 74 тисяч вакцинацій", - розповідає в. о. директора обласного департаменту охорони здоров'я Вікторія Кулик.

Так, цим новинам дійсно можна порадіти. Але забувати про небезпеку від ковіду – не варто. Медики, та й уряд уже готуються до четвертої хвилі коронавірусу. Восени.

"Восени збільшується кількість простудних захворювань. А ковід саме відноситься до сезонних, як ми бачимо, захворювань. Звичайно, ми повинні бути готові до всього, ми готові до всього. У нас все для збільшення кількості хворих є, але хотілося б, звичайно, щоб цього не було", - каже гендиректор міської лікарні №21 Микола Турчин.

Саме восени на нас чекає чергова битва з коронавірусом. Медики бояться, що Україну може накрити індійський штам. Або ковід-21. Його вже зафіксували у сусідніх Польщі та Румунії.

"Новий штам – дуже небезпечний, він дуже агресивний. Навіть більше, ніж південноафриканський та британський штами. Він виражений надважкою клінічною картиною, з ураженням не тільки органів дихання, а й кишково-шлункового тракту, та нирок", - пояснює Міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

Ситуація дійсно критична, розповідає Юлія. Вона зараз живе в Індії, у штаті Гоа. Каже, із 1 травня тут ввели локдаун.

"Підлий кінець квітня ситуація в країні різко погіршилася. Різко зросла кількість випадком хвороби по Індії. Особливо це торкнулося таких міст як Делі та Мумбаї", - розповідає жителька Індії Юлія Довга.

Тож індійці здебільшого сидять удома. А на вулицях маски не знімають взагалі.

Аби цього не сталося в Україні, медики просять нас не розслаблятися. Якщо подолали недугу – все одно тримайте дистанцію, якщо вірус не підхоплювали – носіть засоби захисту. А ті, хто хворіють зараз – відновлюйте сили та зміцнюйте імунітет.