Травневі — без локдауна: як у Дніпрі пройде Великдень і чи будуть працювати храми?

Травневі — без локдауна: як у Дніпрі пройде Великдень і чи будуть працювати храми? - фото 1

На Великдень двері храмів будуть відчинені. Віряни можуть приходити на богослужіння і святити паски. Однак до церкви будуть запускати одночасно тільки по кілька людей.

Цього року Великдень — без локдауну. Уряд України вирішив не вводити обмеження на травневі свята, однак попередив: будуть суворо стежити за дотриманням протиепідемічних заходів. Журналіст 34 телеканалу дізнався, як на Великдень будуть працювати храми та чи відбудуться в них богослужіння.

Реклама

Хоч цього року Україна і побила торішні рекорди за чисельністю хворих коронавірусною інфекцією, але жорсткий загальнонаціональний карантин уряд вводити все ж не став. Третя хвиля епідемії пішла на спад: "червоні" зони поступово переходять в "помаранчеві". І водночас відкриваються перспективи вільно провести травневі свята.

«У місцевої влади залишаються інструменти, аби швидко реагувати та посилювати певні карантинні обмеження в разі різкого збільшення кількості нових випадків. Саме такі принципи адаптивного карантину довели свою ефективність, і цей механізм буде збережено й надалі», — написав на своїй станиці в соцмережі Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

Тому на Великдень двері храмів будуть відчинені. Віряни можуть приходити на богослужіння і святити паски. Однак до церкви будуть запускати одночасно тільки по кілька людей. Із собою необхідно взяти засоби індивідуального захисту і не забувати про соціальну дистанцію.

Зі свого боку медики закликають містян залишитися на Великдень удома, щоб не спровокувати новий спалах епідемії Covid-19 і не загнати Дніпропетровську область до "червоної" зони.

«У Дніпрі тільки за минулий тиждень зафіксовано понад дві тисячі нових випадків захворювання Covid-19. Так, у нас є все необхідне для лікування: обладнання, ліки, кисневі концентратори. Однак медичний персонал на межі своїх можливостей. Пацієнтів госпіталізують у великій кількості», — підкреслив заступник міського голови, директор департаменту охорони здоров'я населення Дніпровської міськради Андрій Бабський

Подивитися богослужіння можна і в форматі онлайн — їх будуть транслювати національні телеканали та офіційні сторінки храмів у соціальних мережах.

У Солоному запланована трансляція з Храму Покрова Пресвятої Богородиці. У Дніпрі — з Храму Покрова Пресвятої Богородиці Української Греко-Католицької Церкви, а також з Храму Святого Миколая Мир Лікійських Чудотворця.

«На Великдень храми області будуть відчинені для відвідувачів. Однак тих, хто хворий, просимо утриматися від походу на службу. Подивитися богослужіння можна онлайн», — зазначила начальник управління культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Наталія Першина.

Зауважимо, що православний Великдень цього року припадає на 2 травня. У зв'язку з чим українців чекають довгі вихідні: з 1 до 4 числа, а потім — 8–10.

Максим Журавель
Максим Журавель журналіст, редактор

Реклама