Традиція добра: новорічній акції "Рінат Ахметов – Дітям" виповнюється 20 років

01.12.2020, 17:17
Традиція добра: новорічній акції "Рінат Ахметов – Дітям" виповнюється 20 років - фото 1

Таіру Носуленку нема й п'яти років, але його маленьке життя вже двічі круто змінювалося. Спочатку хлопчикові довелося разом із батьками переїхати з рідного Донецька до Маріуполя, а потім він дізнався, що навколишній світ можна не тільки бачити, але й чути.

У цьому дитині з проблемами слуху допоміг проєкт "Рінат Ахметов – Дітям. Тепер я чую". Сучасні слухові апарати малюкові встановили напередодні Нового 2019 року. Мама дитини говорить, що це стало справжнім дивом. Зміцнити віру хлопчика в те, що в житті завжди є місце чуду допомогла й акція "Рінат Ахметов – Дітям" Таір щороку стає її учасником і отримує подарунки та привітання від найвідомішого благодійника країни.

Акція з'явилася 16 листопада 2001 року, коли Рінат Ахметов і його друг, відомий композитор Ігор Крутой, вперше зустрілися з дітьми з інтернатів та дитячих будинків. Тепер це наймасштабніша в Україні традиція добра і особистої участі в житті дітей. Привітання з Днем ​​святого Миколая та Новим роком щорічно отримують близько 100 тисяч дітлахів. Це хлопчики і дівчатка, які одержували допомогу за проєктами і програмами Фонду Ріната Ахметова і діти з інтернатів, дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей.

«Всі вони мріють так само, як ми, про достойне життя, гідну сім'ю, гідне майбутнє, гідну роботу. А наше завдання – допомогти їм стати гідними людьми», – так сказав засновник Акції, Засновник Фонду Рінат Ахметов.

В межах акції, крім особистих зустрічей із дітьми та традиційних новорічних подарунків, допомогу Фонду було надано більш ніж 50 дитячим будинкам сімейного типу. Їхні вихованці отримали нові іграшки, одяг, медикаменти, а також психологічну підтримку та необхідне лікування. Також Рінат Ахметов допоміг із придбанням будинків, поліпшенням житлових умов, ремонтом житла, у вирішенні побутових проблем дитячих будинків сімейного типу. За 20 років його допомогу отримали 500 сімей.

З акції народився і проєкт "Рінат Ахметов – Дітям. Твоя суперсила". Це серія мотиваційних зустрічей відомих і успішних людей із вихованцями інтернатів. Мета проєкту – допомогти дітям, які залишилися без батьківського піклування, розкрити в собі таланти, що дозволять їм бути успішними і щасливими. Амбасадори Фонду – зірки телеканалу "Україна", а також відомі письменники й артисти – своїм прикладом показують дітлахам, позбавленим батьківського тепла, і дітям з особливими потребами, що досягти поставленої мети – реально. З грудня 2018 року 10 амбасадорiв Фонду Ріната Ахметова провели 41 мотиваційну зустріч в 9 інтернатних установах Донецької області, на яких побували більш ніж 1 000 дiтей.

Цього року акція теж відбудеться. Її подробиці поки тримають у секреті, але відомо, що привітання від Ріната Ахметова одержать близько 100 тисяч дітей, зокрема вихованці 29 інтернатів та 100 дитячих будинків сімейного типу. Тільки за останні шість років учасниками акції стали близько 700 тисяч дітей.

 

Поділитися: