"Тепер я чую": історія життя Каміли Романченко

"Тепер я чую": історія життя Каміли Романченко - фото 1

В рамках проєкту "Тепер я чую" Фонд Ріната Ахметова допомагає дітям з вадами слуху. Однією з таких дівчат стала шестирічна Каміла Романченко.

Близько двохсот тисяч дітей в Україні мають порушення слуху. 6-річна Каміла з Донеччини — одна з них. Рік тому дівчинка сама помітила проблему та розказала про це мамі. Зараз прагне лише одного - чути на всі 100! Чи можливо це? Дивіться.

Шестирічна Каміла на дитячому майданчику завжди знайде собі заняття! Та коли грається з іншими дітьми – можуть виникнути непорозуміння.

«Я коли до неї звертаюся, вона інший раз — нуль, ніби треба крикнути, щоб вона почула. Важко», — каже мати Каміли Надія Романченко.

Каміла майже не чує на одне вухо. Це створює проблеми у спілкуванні.

«У 5 років вона мені сказала, що мама, я погано чую на одне вушко. 08:30 ми поїхали до Краматорська обстежитися вже у лікарів — аудіометрія, ксвп, ось це все, щоб зрозуміти в чому проблема», — додає жінка.

Лікарі діагностували сенсоневральну приглухуватість. Можливо, вада вроджена та пов'язана зі складною вагітністю Надії — стресами через постійні обстріли, які жінка пережила в мар'їнці.

«Було страшно, дуже страшно. переживала як за дитину, так і за себе. Потім ми пішли в садок - часто хворіли сильно. + потрапили в інфекцію із двостороннім запаленням легень. нам ці антибіотики кололи, капали +ліки, воно все впливає. може, це дало на слух дитині», — розказує мати Каміли.

Для того, щоб Каміла чула навколишній світ та повноцінно розвивалася — потрібен слуховий апарат, запевняють фахівці.

«Вона рівномірно чутиме розмовну мову, розуміти звуки, чути тихі звуки, особливо шепітну мову — те, що знижено в неї особливо, а це буде благотворно впливати на розвиток, на її мову, навчання», — зазначає сурдологиня, аудіометрисктка Ольга Орос.

Та ціна сучасного пристрою зависока для родини, де працює лише тато. А мама — в декреті з двома дІтьми.

«Є Фонд Ріната Ахметова, я зайшла на сайт, багато прочитала відгуки, яким діткам він допоміг. і вирішила сама спробувати. Я чекала на цю відповідь, мені як сказали ааа! ((радісно)) дякую! Вдячна йому за це, за те, що допоміг нам придбати слуховий апарат», — каже мати дівчинки Надія Романченко.

Понад 10 років Фонд Ріната Ахметова допомагає хлопчикам і дівчаткам із вадами слуху. Каміла — одна з понад двохсот дітей, які отримали слухові апарати в межах проєкту "Тепер я чую".

Раніше ми писали про те, що Фонд Ріната Ахметова привертає увагу суспільства до проблем в Україні.

Реклама

 

 

Реклама