«Тепер я чую»: Фонд Ріната Ахметова допоміг Родіону знову чути

12.11.2020, 16:17
«Тепер я чую»: Фонд Ріната Ахметова допоміг Родіону знову чути - фото 1

Кількість дітей з туговухістю у всьому світі зростає. Причин втрати слуху — багато. Одна з них — наслідки травми. Так сталося у випадку з шестирічним Родіоном з Житомирщини. Як допомогти хлопцю, аби вада не впливала на його розвиток і успішність.

Порахувати різнокольорові парасольки або власні кроки? Шестирічний Родіон із радістю береться за розв'язання будь-якої задачі.

«Він до всього старається вникати, позаглядати, що до чого, такий дуже допитливий, дуже він до всього прагне, хоче знати!», — розповідає мама Родіона Юлія Пилипчук.

А про все, що дізнався – поспішає розповісти друзям. Однак не завжди спілкування з іншими дітьми дається легко.

«Діти розмовляють — він перепитує по декілька разів, тому що він там півслова поняв, півслова не поняв, чи дочув, чи не дочув», — продовжує Юлія.

Три роки тому Родіон зазнав травми голови. Згодом рідні помітили, що він недочуває. Звернулися до лікарні – там діагностували туговухість другого ступеня і порадили слухопротезування.

«Дитині потрібно слухові апарати, щоб тренувати головний мозок, так як у нього нервові закінчення повідмирали, їх потрібно тренувати, щоб поступала інформація в головний мозок. Тоді він буде краще розмовляти, розвиватися на фоні своїх ровесників», — повідомляє аудіометристка, слухопротезистка Лілія Кондрацька.

Сучасні цифрові пристрої налаштовуються індивідуально, з урахуванням втрати слуху й особистих потреб кожної дитини.

«Якщо не носити слухові апарати, слух буде погіршуватися, знижуватися, і так як і діти, й дорослі не будуть правильно вимовляти слова, недочувати і будуть втрачати розбірливість слів», — продовжує слухопротезистка.

А от коштують такі апарати занадто дорого. Батьки Родіона зрозуміли, що придбати їх самотужки не зможуть, тож звернулися по допомогу.

«Дуже вдячна Фонду Ріната Ахметова за те, що нам видали ці слухові апарати, що буде моя дитина повноцінна, щоб вона була така, як всі дітки, щоб вона чула!», — ділиться мама Родіона.

Понад 10 років Фонд Ріната Ахметова допомагає дітям із вадами слуху. Родіон – один із майже ста дев'яноста хлопчиків і дівчат, які отримали життєво необхідні пристрої за проєктом «Тепер я чую».

«Він буде діток розуміть, нас буде розуміть, він буде чути спів пташок — і це вже радість яка, шелест трави і листя — це вже великий плюс для дитини», — розповідає Юлія Пилипчук.

Цьогоріч хлопчик уже пішов до першого класу. Тепер навчання у школі має бути більш легким і цікавим!

Поділитися: