«Тепер я чую»: Фонд Ріната Ахметова допоміг Денисові почути звуки

01 березня, 20:02
«Тепер я чую»: Фонд Ріната Ахметова допоміг Денисові почути звуки - фото 1

Вони боролися за життя своїх близнюків. А синів аж троє. Подружжю Шмунь з Херсонщини здавалося, що біда минула, коли виявилося, що наймолодша дитина Денис має вади слуху. Чи зможе хлопчик з братами навчатися в одній школі?

Вони народилися на восьмому місяці вагітності. Троє братів-близнюків – Давид, Данило та Денис важили однаково. Та найслабшим виявився Денис. Малюк у перші місяці захворів на пневмонію, а згодом виникли проблеми зі стравоходом. Дитині довелося робити дев'ять операцій. А нещодавно з'ясувалося, що хлопчик погано чує.

Утім насправді це вроджена вада. Саме через це хлопець не міг розмовляти, як його брати.

Хлопці завжди разом. Ось і до центру слуху приїхали з Херсонської області всією родиною. Така собі група підтримки для Дениса перед налаштуванням слухових апаратів.

Денис дуже довго хотів почути навколишній світ повною мірою. Третій ступінь туговухості вилучає з реальності людини шелест листя, шепіт та інші схожі тихі звуки. Після того, як хлопець надів апарати, одразу відчув різницю.

Апарати надчутливі та надсучасні. Вони контролюють рівень гучності, тож дитина не перелякається, якщо почує незвичні для неї звуки.

«Прогноз хороший, він дійсно зможе піти в неспеціалізовані школи, а в звичайну зі своїми братиками. Фонд Ріната Ахметова допомагає таким дітям, які не змогли б самі придбати такого класу апарат», — говорить лікар Елона Чернова.

Фонд Ріната Ахметова допомагає дітям із вадами слуху в межах проєкту "Тепер я чую". На сьогодні малюкам встановлено двісті високочутливих слухових апаратів.

Та передусім дитині треба пізнати світ, упевнені батьки.

Поділитися: